WhatsApp yüz tanıma ve parmak izi çalışmıyor!

/ 7 Mart 2019 / 502 / yorumsuz
WhatsApp yüz tanıma ve parmak izi çalışmıyor!

WhatsApp’ta yer alan bir güvelik problemi parmak izi ve yüz tanıma güvenliğini pasif duruma getirebiliyor. WhatsApp Face ID ve Touch ID neden çalışmıyor? Sorunun çözümü nedir? İşte detaylar..

WhatsApp’ta yer alan ciddi bir hata anlık mesajlaşma uygulamasını tehlikeye atabiliyor. Kullanıcıların canını çok fazla sıkan bu hata bir güvenlik açığı olarak geliyor. Güvenlik açığı platformda önemli bir hata olarak gündeme gelirken, biyometrik güvenlik işlemi kullanım sırasında sorun çıkarıyor. Reddit’te yer alan bilgilere göre sorunlar bir kullanıcı tarafından ortaya çıkınca, bu sorun diğer kullanıcılar tarafından da onaylanmış ve keşfedilmiş. Hata ise biyometrik güvenlik uygulamasında “hemen” kısmında farklı bir seçeneğin kullanılmasıyla ortaya çıkıyor. Böylelikle kimlik doğrulama sistemi atlanmış oluyor.

Durum böyle olunca Face ID ve Touch ID çalışmayabiliyor.

WhatsApp parmak izi ve yüz tanıma çalışmıyor hatası aslında bir açık. Biyometrik güvenlik ayarını kullanan bir telefonunuz varsa “hemen” seçeneği değil de ” dakiya yada 15 dakika seçmeniz halinde kimlik doğrulaması olmadan uygulamanız açılabiliyor. Söz konusu bu durum şimdilik WhatsApp’ın iOS platformunda ortaya çıkıyor. Bu sorunun ise WhatsApp’ın mı iOS sistem hatası mı olduğu henüz bilinmiyor.

Eğer sizlerde de hata devam ediyorsa, WhatsApp’ı kaldırıp yeniden kurun veya yüz tanıma ile parmak izi kilidini kapatıp yeniden açın. Güvenlik açığı oluşturduğu ise kesin.

Siz WhatsApp’ın bu güvenlik sorunu için ne düşünüyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.