WhatsApp’a Gelecek Önemli Özellik Sızdırılmış Oldu

/ 21 Aralık 2017 / 754 / yorumsuz
WhatsApp’a Gelecek Önemli Özellik Sızdırılmış Oldu

Yeni Sızıntı İle WhatsApp’a Gelecek Önemli Özellik Sızdırılmış Oldu

WhatsApp kendisini yenilemeye devam ederken geliştirici ekip tarafından geride bıraktığımız Perşembe günü beta güncellemesi yayımlanmıştı. Yayımlanan son beta güncellemesi yeni pek çok olağanüstü özelliği de kullanıcıların keşfetmesini sağlamıştı. Ardından ekip hemen yeni bir güncelleme daha yayımladı ve son güncelleme ile getirilen özellikleri kısa sürede kullanımdan hemen kaldırdı.

Güncelleme Windows Phone Mobil Platformundan Yayınlanmıştı

WhatsApp tarafından desteklenen mobil platformlardan biri olarak öne çıkan Windows Phone aynı zamanda 2.17.342.0 beta sürümüne de ev sahipliği yapmıştı. Yeni sürüm ile çok sayıda yenilik hayata geçirilirken bunlardan en çok grup sohbetinde yazılan mesajlara istenildiği takdirde özel mesaj olarak yanıt verilme özelliği dikkat çekmişti. Bunun için grupta yer alan mesajı alıntılamanız yeterli oluyordu. Alıntı yaptığınız anda mesaj için sohbet ekranı otomatik olarak başka bir işlem yapmaya gerek kalmadan açılıyordu.

Yeni Güncelleme Bu Özelliği Devre Dışı Bıraktı

Cuma günü WhatsApp ekibi tarafından 2.17.344 beta güncellemesi ile beraber oldukça fazla beğenilen bu özellik ise sessiz sedasız kaldırılmış oldu. Diğer tüm yeniliklerin kullanımda kalması ve sadece bu özelliğin kaldırılması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. İlerleyen günlerde İOS işletim sistemi ve Android işletim sistemini kullanan cihazlara yönelik olarak bu yeni özelliğin tekrar kullanıma sokulup sokulmayacağı ise merak konusu olurken bu özelliğin yanlışlıkla geliştirme aşamasında kullanıma sunulduğu iddia ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.