WhatsApp’a İnstagram ve Facebook Videolarını İzletecek Güncelleme Geldi

/ 20 Mayıs 2018 / 918 / yorumsuz
WhatsApp’a İnstagram ve Facebook Videolarını İzletecek Güncelleme Geldi

WhatsApp’a İnstagram ve Facebook Videolarını İzletecek Güncelleme Geldi

Sürekli olarak yapılan güncellemeler ile kendisini geliştirmeye devam eden WhatsApp aldığı yeni güncelleme ile beraber paylaşılan video linklerini direkt olarak açmaya başladı. Yapılan güncellemenin ardından YouTube, Facebook ve İnstagram üzerinden paylaşılan videolar artık direkt olarak açılarak görüntülenebilecek. Yani video linkini tıkladığınız anda link sizi video bağlantısına yönlendirmeyecek ve direkt olarak uygulamanın içerisinde açacak.

Videoları Link İle İzleyebilirsiniz

Yapılan yeni WhatsApp güncellemesi ile beraber paylaşılan linkler tıklandığı anda direkt olarak WhatsApp uygulaması üzerinden video görüntülenebilecek. Güncelleme gelmeden önce video linkleri tıklandığı anda WhatsApp videonun yüklü olduğu siteye yönlendirme yapıyordu. Yani yüklenen video You Tube sitesine aitse uygulama direkt olarak link tıklandığı anda kullanıcıları bu siteye yönlendiriyordu. Yapılan güncellemenin ardından bu yönlendirme iptal edildi ve video linki tıklandığı anda direkt olarak videonun WhatsApp üzerinden görüntülenmesine olanak sağlandı.

Tüm Videolar Tek Linkle Açılacak

WhatsApp üzerinden paylaşılan videolar hangi siteye ya da uygulamaya ait olursa olsun yine de direkt olarak anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinden direkt olarak açılacak. Ancak uygulama bundan sonra videoları tıkladığınız anda açacağı için virüslere karşı daha dikkatli olunması gerekecek. Çünkü video açıldığı anda virüslü ise bir anda cihazınıza virüs bulaşabilir. Bu da cihaz güvenliğinizi sekteye uğratacağı anlamına geldiği için çok dikkatli olunması gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.