WhatsApp’da Karşıdan Gelen Mesajın Silinmesini Engelleme

/ 6 Nisan 2019 / 735 / yorumsuz
WhatsApp’da Karşıdan Gelen Mesajın Silinmesini Engelleme

WhatsApp’a son dönemlerde gelen özelliklerden biri de mesaj silme özelliğidir. Bu özellik sayesinde yanlışlıkla attığınız mesajı ya da atıp da pişman olduğunuz mesajı sonradan üzerine tıklayarak mesajı herkesten sil yaptıktan sonra, mesajınız silinmiş olur ve karşı taraf da görmez. Mesajı attıktan sonra 7 dakika içerisinde mesajınızı silebileceğinizi de hatırlatmış olalım. Bazen bu durum sizin de başınıza gelebilir ve karşı taraf mesajı geri çektiği zaman göremezsiniz. Bizde sizler için bu yazımızda WhatsApp mesaj silme özelliğini önlemek için neler yapabileceğimizden bahsedeceğiz.

WhatsApp Gelen Mesajın Silinmesini Engelleme

Mesaj silme özelliği her iki taraf için de geçerlidir ve Bu Mesajı Sildiniz şeklinde bildirimi görebilirsiniz. Mesaj silinir ancak silinen mesajın da bildirimi orada kendini belli eder.

Kullanıcılara özgürlük tanıyan bu özelliği engellemenin şu an için bir yolu yoktur. Yani size gelen mesaj silindi bildiriminde yazan mesajı görmenizin bir yolu yoktur. Ancak 2 yöntem deneyerek gelen mesajı görüp ekran alabilirsiniz.

Bu yöntemden ilki gelen mesaj bildirimi üstte görünür ve karşı taraf silmeden siz internetinizi kapatırsanız, WhatsApp sunucularında bağlantı kesilmiş olur. Anlık olarak mesajın silinmesini engelleyebilirsiniz ve o mesajın ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ancak şunu da belirtelim internetinizi açtığınız zaman bağlantı geri geleceği için o mesaj silinmiş olacaktır. Kısaca hızlı hareket ederek mesaj geldiği zaman interneti kapatırsanız o an için mesaj silinmemiş olur. İkinci yöntem ise alıntı yapma işlemidir, alıntı yaparak üstte olan mesaj silinse bile siz alıntı yaptığınız için o mesaj görünecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.