Whatsapp’ta Durumumu Nasıl Gizleyebilirim?

/ 12 Şubat 2018 / 1.167 / yorumsuz
Whatsapp’ta Durumumu Nasıl Gizleyebilirim?

Whatsapp’ta Durumumu Nasıl Gizleyebilirim?

Whatsapp uygulamasında nasıl gizleyebileceğimiz konusunda sizinle paylaşacağız. Telefon defterinizde olmayan veya Whatsapp listesinde olmayan kişilerin konum bilgilerinizi almamasını nasıl sağlayabileceğinizi buradan göndereceğiz.

Whatsapp son zamanlarda kullanıcılara resim veya gif biçiminde bir hikaye yayınlamasını sağlayan bir güncelleştirme yayınladı. Bunlar 24 saat boyunca hesap durum ekranınızda gönderilir ve arkadaşlarınız tarafından izlenebilir. 24 saat sonunda, bu bildirimler otomatik olarak silinir.

Whatsapp  durum kısmı nasıl gizlenir?

Bu yeni özellikle birlikte anlık durumlarınızı paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca, bazı kişilerin durum bölümüne gönderdiğiniz resimleri tıpkı kişi listenizdeki kişileri görebildiğiniz şekilde görmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz kapatabilme olanağı da mevcut. Sosyal medya araçlarının yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkması, bazı bilgilerin güvenliğini koruma gereğini artırmaktadır. Kişisel resimlerin başkalarına görünür olmasını istemiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek gizlilik ayarlarınızı yapabilirsiniz. Öncelik olarak

Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve sonra durum alanına giriş yapın.
Uygulamanın üst köşesindeki üç nokta simgesini tıklayarak durum gizliliği ayarlarına erişebilirsiniz.


Durum gizlilik ayarları aşağıdaki resim gibidir. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçin.

Kişilerim: Rehberinizdeki herkes bu paylaşımları görebilir.
Şunlar hariç kişilerimle Paylaşın : Sizin rehberinizde seçtiğiniz insanlar paylaşımları görebilir.
Sadece şu kişilerle paylaşın: Tanımladığınız kişiler yalnızca durum güncellemelerini görebilir.


Kişi listesinden istediğiniz kişileriŞunlar hariç kişilerimle Paylaşın seçeneğini veya Sadece şu kişilerle paylaşın seçeneğini seçebilirsiniz.

Gizlilik ayarlarınızı, gizlilik ayarlarınızı girmek için Hesap / Gizlilik / Durum adımlarını izleyerek de yapabilirsiniz. Aşağıdaki resim bu adımları gösterir.

 

 

 iPhone Telefonlarda WhatsApp durumu gizleme ayarları

Whatsapp gizleme durumu iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, 6s, iPhone 7, iPhone 8, Plus iPhone X ve Android cep telefonları için geçerlidir. Samsung Galaxy, LG, Sony Xperia, Huawei, HTC, Lenovo, Xiaomi ve diğer uyumlu modellerin ayarları yukarıda listelenmiştir. Durum paylaşımı ayarlarını Whatsapp / Status / Gizlilik/Privacy bölümünden de değiştirebilirsiniz. İstemediğiniz kişileri seçebilir veya sadece onlarla paylaşmayı seçebilmeniz mümkün.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.