WhatsApp’ta Engellendiğimi Anlama Yolları

/ 18 Eylül 2018 / 930 / yorumsuz
WhatsApp’ta Engellendiğimi Anlama Yolları

WhatsApp’ta Engellendiğimi Anlama Yolları

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Uzun süredir popülerliğini koruyan uygulama, mobil platformlarda en çok indirilen aplikasyonlar dahilinde gösteriliyor. Bu denli popüler olan bir uygulama bazı durumlarda akıllarda soru işaretleri oluşturuyor. Örneğin WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?

Karşınızdaki kişinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın birden fazla yolu buluyor. Bunlardan en önemlisi karşı tarafa mesaj göndermekten geçiyor. Eğer sizi engellediğini düşündüğünüz biri var ise ona WhatsApp üzerinden mesaj yollamayı deneyebilirsiniz. Eğer mesajın yanında iki adet onay butonu çıkıyorsa herhangi bir engelleme söz konusu değildir. Ancak bir süre geçmesine rağmen onay butonu sadece bir adet ise engellenmiş olabilirsiniz.

WhatsApp Son Görülme

WhatsApp engeli hakkında bilgi almanın bir diğer yolu ise karşınızdaki kişinin bilgilerine bakmaktan geçiyor. Eğer kısa bir süre önce profil fotoğrafı görüyor ancak şu anda bu fotoğrafı görmüyorsanız karşınızdaki kişi sizi engellemiş olabilir. Bunun yanında son görülme zamanı ve durum mesajı gibi özellikleri de göremezsiniz.

Karşıdaki kişinin profiline dokunarak WhatsApp durum ve fotoğraf gibi bilgilerine bakmayı çalışın. Eğer karşınıza boş bir sayfa çıkar ise engellemeden söz edilebilir. Ancak burada önemli bir nokta bulunuyor. Karşınızdaki kişi kendi fotoğrafını kaldırmış ve son görülme tarihini kapatmış olabilir. Bu tarz durumlarda kişinin sizi engellediğini düşünebilirsiniz. O kişiye WhatsApp üzerinden mesaj atarak konuyla ilgili kesin bir yargıya varabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.