WhatsApp’ta engellenmiş olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

/ 27 Ekim 2018 / 1.238 / yorumsuz
WhatsApp’ta engellenmiş olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

 

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp‘ın sunduğu anlık mesajlaşma uygulamasının tüm özellikleri arasında , biri artık konuşmak istemediği bir kişiyi engelliyor.

Bunu bulmanın kesin bir yolu yokken (elbette size bunu söyleyen kişi dışında), gerçekten engellendiğinizi doğrulayan birkaç durum vardır.

Birisi tarafından engellendiğinizi hissettiğiniz ancak emin olmadığınız bir durumdaysanız şu adımları deneyin

1. Kişinin sohbet penceresinde en son görülmesine veya çevrimiçi olup olmadığına bakın.

Engellendiğinizi kontrol etmenin ilk ve en kolay yolu budur. Temas sadece “son görüldüğü” ayarlarını değiştirmiş olabileceğinden bir teyit olsa da, kesinlikle göstergelerden biridir.

2. Kişinin profil fotoğrafının güncellenmesine bakın ne kadar zamandır aynı görünüyor

WhatsApp‘da bloke olmanız durumunda, kullanıcının profil resmi hiçbir zaman size değişmeyecek ve her zaman sizinle sohbet ettiği fotoğrafı göreceksiniz. Değişiklikleri göremiyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.

3. Kişiye mesaj gönder

Sizi engelleyen bir kişiye gönderilen mesajlar her zaman bir onay işareti gösterecektir, bu da mesajın tarafınızdan gönderildiği, fakat mesajın teslim edildiği anlamına gelen çift onay işareti ile güncellenmediği anlamına gelir.

4. Kişiyi ara

Sizi, engellemiş olabilecek kişilere WhatsApp üzerinden çağrı yapma girişimleri gerçekleşmeyecektir.

5. Kişiyle bir WhatsApp grubu oluşturun

Okuyucular, yukarıdaki tüm girişimlerin basit bir ağ hatası ile başarısız olabileceğini ve bu nedenle engellendiğiniz nihai bir açıklama olarak kabul edilemeyeceğine dikkat etmelidir, bu girişim sahip olduğunuz tüm şüpheleri ortadan kaldırır. WhatsApp grubunu, sizi engellediğini hissettiğiniz kişiyle yapmaya çalışın. “Bu kişiyi ekleme yetkiniz yok” diyen bir mesajla karşılaşırsanız, emin olabilirsiniz engellenmişsiniz demektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler