WhatsApp’ta Fotoğraf İndirirken Tekrar Deneyin Sorunu

/ 25 Temmuz 2019 / 631 / yorumsuz
WhatsApp’ta Fotoğraf İndirirken Tekrar Deneyin Sorunu

Bu yazımızda Whatsapp uygulamasında karşı taraftan gelen fotoğrafı indiremeyen kullanıcılarımıza yardımcı olacağız. Bazen karşınıza WhatsApp fotoğrafları indirirken hata çıkabilir ve tekrar deneyin şeklinde bir yazı çıkar. Bu sorunu siz de yaşıyorsanız ilk olarak Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin. İnternet kopukluğundan kaynaklı olarak atılan fotoğraf ya da videolar indirilmez. Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız ilk olarak mobil verinizin ya da Wi-Fi bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin.

Wi-Fi bağlantınızda sıkıntı olduğunu düşünmüyorsanız, çevrenizdekilere bu sorunu sorun. Çünkü son dönemlerde Instagram, WhatsApp, Facebook gibi sosyal medya ağlarında çöküşler meydana gelebiliyor. Bu durumdan kaynaklı olarak fotoğraflarınız inmez. Fakat sadece sizde sorun olduğunu düşünüyorsanız bunun çözümü için de VPN denemesine başvuracağız. Yurt dışında oluşan sorundan kaynaklı olarak internetinizde sıkıntı yaşarsınız. VPN adresinde yapmış olduğunuz değişiklik sayesinde bu sorunu büyük ihtimalle çözmüş olursunuz.

VPN adresinde değişiklik yaparak fotoğraf indirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Başka bir çözüm yöntemi ise cihazın açılıp kapanmasıdır. Telefonunuzu açıp kapatınca kendini yeniler ve bu da çözüm yöntemi olabilir. Çevrenizde olan kişilerde bu sorunun olup olmadığına dikkat edin. Daha düşük MB’da video gönderin ve gidiyorsa bu durum internetin kotasıyla alakalı da olabilir.

Bu tarz durumlar genellikle şirketin sunucusuyla alakalıdır. Yurt dışı internetinde yaşanan sorunlar sizin uygulamanıza da yansır. VPN adresini değiştirdikten sonra bu sorunla büyük ihtimal karşılaşmayacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.