WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandınız Sorunu

/ 28 Eylül 2019 / 598 / yorumsuz
WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandınız Sorunu

WhatsApp kullanıcısıysanız ve karşınıza WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız sorunu çıkıyorsa, bu sorunun çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz. WhatsApp kullanıcısıysanız ve hesabı kötüye yönelik kullanıyorsanız bu WhatsApp tarafından tespit edilir. Tespit edildikten sonra engel yersiniz ve karşınıza ‘WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandın’ yazısı çıkar. Bu yasaklanma sürecinin ne zaman açılacağı konusunda da kimse bilgi sahibi değildir. WhatsApp tarafından bir süre sonra yasaklanma sorunu kalkar.

Yasaklanma süresi boyunca WhatsApp uygulamasını kullanamayacaksınız ve uygulamanın hiçbir bölümüne erişim sağlayamayacaksınız. Yasaklanma süreci tamamlanınca da hesabınızı tekrar kurtarıp, kullanmaya devam edeceksiniz. Geçici yasaklanma hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, yazı çıktığı zaman alt kısımda yer alan daha fazla bilgi al seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yasaklanma uyarısı almanızın nedenlerinden bahsedecek olursak;

  • Eğer kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenirseniz hesabınıza uyarı gelir.
  • Rehberinizde kayıtlı olmayan kişilere sürekli mesaj göndermeniz uyarı almanıza neden olur.
  • Numaranızın kayıtlı olmadığı kişilerle fazla grup açmak da ‘Geçici Olarak Yasaklandınız’ sorununu karşınıza çıkarır.
  • Toplu mesaj listesini kullanıp, aynı mesajı birçok kişiye göndermeniz de WhatsApp uygulamasında engel yemenizi sağlar.
  • WhatsApp hizmet koşullarını ihlal etmek WhatsApp kullanımınızı yasaklar.

Yukarıda yer alan nedenlerden kaynaklı olarak WhatsApp uygulamasında karşınıza Geçici Olarak Yasaklandınız yazısı çıkar. WhatsApp tarafından hizmet koşullarını ihlal eden kullanıcılar bu şekilde engellenir. Yardım ve destek hattına ulaşarak sorununuzu bildirin. Hesabınız yasaklandıktan 72 saat sonra kullanıcılar sizi göremez.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.