WhatsApp’ta Sahte Konum Gönderme İşlemi

/ 28 Haziran 2019 / 805 / yorumsuz
WhatsApp’ta Sahte Konum Gönderme İşlemi

Bu yazımızda WhatsApp üzerinden nasıl sahte konum göndereceğiniz hakkında açıklama yapacağız. WhatsApp üzerinden konumunuzu göndererek karşı tarafa nerede olduğunuza dair bilgi verebilirsiniz. Bulunduğunuz adresi bulamayan biri için konumunuzu gönderdiğiniz zaman, karşı taraf da harita üzerinden konumunuzu görebilecektir.

Android ve iOS işetim sistemine sahip cihazlarda kullandığınız WhatsApp uygulaması sayesinde konum gönderebiliyorsunuz. Ancak uygulama bizlere sahte konum imkânı da sunuyor. Yani karşı tarafa yer bildirimi olarak sahte konum gönderebilirsiniz.

Eğer siz de sahte konum göndermek istiyorsanız ilk olarak, sahte konum göndereceğiniz kişinin sohbet alanını açın. Sohbet alanını açtıktan sonra mesaj alanını açıyoruz klavyenin üst alanında yer alan çengel alana tıkladığımız zaman konum özelliği karşımıza çıkar. Açılan konum alanında bulunduğunuz konum mavi işaret ile görünür.

Üst alanda yer alan arama kısmına nerede olmak istiyorsanız oranın adresini yazın. Nerede olmak istiyorsanız, mahalle, alışveriş merkezi, sokak, tarihi yer, cami, spor salonu gibi alanların isimlerini yazdıktan sonra arama yapın. Adres alanında karşınıza çıkan yere tıkladığınız zaman sahte konumunuzu başarıyla tamamlamış oluyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.