WhatsApp’ta Yıldızlı Mesajlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 2 Ekim 2018 / 1.991 / yorumsuz
WhatsApp’ta Yıldızlı Mesajlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ta Yıldızlı Mesajlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması olan WhatsApp, ilk yayınlandığı günden bu yana epey gelişti. Çeşitli güncellemeler ile birlikte bünyesine yeni özellikleri dahil eden uygulama, bu sayede kullanıcılara çok daha gelişmiş bir deneyim sunuyor. Nitekim bir süre önce hayata geçen yıldızlı mesajlar özelliği, belirli metinleri kaydetmeyi sağlıyor. Peki, WhatsApp yıldızlı mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

 

WhatsApp Yıldız Mesajlar

 

 

Öncelikle kaydetmek istediğiniz bir mesaj belirlemeniz gerekiyor. Örneğin herhangi bir arkadaşınız ile mesajlaşıyorsunuz. Bu esnada karşı taraftan hoşunuza giden bir metin aldıysanız bu metni hemen kaydedebilirsiniz. Böylelikle silinme gibi durumlarda metnin kaybolmasını önleyebilirsiniz.

Yıldızlar mesajlar özelliğini kullanmak için kaydetmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutun ve ardından ekranın yukarısında çıkan yıldız butonuna dokunun. Bu işlem, basılı tuttuğunuz metnin yıldızlı mesajlar olarak kaydedilmesini sağlıyor. Görüşmeyi silmeniz durumunda kaydettiğiniz mesaj kaybolmuyor. Farklı bir bölüme kayıt edilen yıldızlı mesaj, yanlışlıkla silinme gibi durumlara karşı önlem almanızı sağlıyor.

 

Yıldızlı Mesajlar Nasıl Görüntülenir?

 

Birden fazla metni yıldızlı mesajlar bölümüne kaydetmeniz mümkün. Eğer kaydettiğiniz metinleri görmek isterseniz WhatsApp uygulaması içerisinde menüye gelin ve akabinde yıldızlı mesajlar bölümüne tıklayın. Daha önce kaydettiğiniz tüm metinleri burada görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Eğer kalıcı olarak silmek isterseniz yine aynı şekilde yıldızlı mesajları bu sayfa üzerinden ortadan kaldırmanız mümkün.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.