Wi-Fi Çekme Gücü Düşükse Menzil Genişletici Cihaz Kullanılır Mı?

/ 2 Ağustos 2018 / 2.060 / yorumsuz
Wi-Fi Çekme Gücü Düşükse Menzil Genişletici Cihaz Kullanılır Mı?

Wi-Fi Çekme Gücü Düşükse Menzil Genişletici Cihaz Kullanılır Mı?

İnternetsiz bir yaşam artık düşünülemez hale gelirken özellikle de Wi-Fi bağlantı internetin her yerde serbestçe kullanılmasını sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Ancak kullanılan modeme bağlı olarak değişmekle beraber Wi-Fi bağlantısı için belirli menzil sınırlamaları bulunuyor. Evlerde olduğu kadar işyerlerinde de büyük bir sorun haline gelen yetersiz menzil ise internette yavaşlama ve internetin çekmemesi gibi sorunlara neden olabiliyor. Peki, WiFi çekmiyorsa ya da Wi-Fi çekme gücü düşükse kablosuz menzil genişletici cihaz kullanılabilir mi?

Kablosuz Çekim Gücü Nasıl Arttırılır?

Kablosuz çekim gücünü arttırmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntem kesinlikle bu amaç için geliştirilen cihazlardan yararlanmaktır. WiFi menzil genişletici ya da sinyal arttırıcı olarak bilinen bu cihazlar için önerilebilecek en iyi çözüm ise Access Point cihazlar olarak öne çıkmaktadır.

Elektronik mağazalardan kolaylıkla temin edebileceğiniz bu cihazlar modemin yerini taşımadan kullanılan alandaki her yerden rahatlıkla internete girilmesini sağlamaktadır. Sinyal artırıcı cihazlar olarak ta bilinen bu cihazların satış fiyatları ise tercih edilen marka ve menzil gücüne bağlı olarak değişmekle beraber 80-100 lira aralığında bulunmaktadır.

Prizli WiFi Adaptör Nedir?

Kablosuz bağlantı güçlendirici adaptörü olup prize takılarak çalışması nedeni ile bu isimle anılmaktadır. Sinyal yakınlaştırıcı ya da WiFi sinyal yakınlaştırıcı olarak anılan bu cihazlar priz soketli Access Point olarak öne çıkmaktadır. Bu sayede WiFi çekim gücü arttırılmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz