WiFi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

/ 24 Mart 2018 / 33.537 / yorumsuz
WiFi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

WiFi Şifremi Unuttum, Nasıl Bulabilirim?

İnternet teknolojileri her geçen gün gelişmeye devam ederken internet bağlantısı kablolu internet bağlantısı ve kablosuz internet bağlantısı olarak ikiye ayrılmaktadır. Kablosuz ağ bağlantıları için kişilerin güvenliğini sağlamak amacı ile her WiFi bağlantısının şifresi bulunur. Modem üretildiği anda modem için WiFi şifresi de üretilmekte olup isteyen kullanıcılarının bu şifreyi değiştirme hakkı da bulunmaktadır.

Unutulan WiFi Şifresi Bulma

WiFi şifremi unuttum diyen kişilerin yeni WiFi şifresi belirleme işlemi için kullanabileceği en kolay yöntem kesinlikle internet servis sağlayıcısının müşteri hizmetleri telefonunu aramaktır. Müşteri hizmetleri teknik destek birimi öncelikle güvenliğiniz açısından bazı kişisel bilgilerinizi sorgulayacak ardından size gerekli teknik desteği sağlayarak şifrenizi değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Modem Arayüzünden WiFi Şifresi Öğrenme

WiFi şifresini unuttum diyorsanız modem arayüzünden de bu şifreyi öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Bunun için modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kablosuz ya da WLAN seçeneğini tıklayarak sırası ile güvenlik ve şifre basamaklarını tercih ederek eski şifrenizi görebilirsiniz. Modem arayüzüne girmek için ise modeme bağlı olan bilgisayarda bir internet sayfası açıp adres çubuğuna 92.168.1.1, 192.168.2.1, 192.168.0.1 ve 10.0.0.2 gibi IP adresini yazıp enter tuşuna basın. İnternetten modem arayüz kullanıcı adı ve modem şifresi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri girerek modem arayüzüne giriş yapabilir, ardından yukarıdaki işlemleri kullanarak kablosuz bağlantı şifresi bilginize ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.