Windows 0x80070422 Hatasını Çözme İşlemi

/ 25 Ağustos 2019 / 537 / yorumsuz
Windows 0x80070422 Hatasını Çözme İşlemi

Bu yazımızda 0x80070422 hatasının nasıl çözüleceği konusunda yardımcı olacağız. Windows kullanımı sırasında karşımıza 0x80070422 hatası çıkmaktadır. Bu sorunun çözümü için hangi yöntemlere başvuracağınız konusunda yardımcı olacağız.

0x80070422 hatasını çözmek için hizmetler üzerinden bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor. Hizmetler üzerinden bu ayarı değiştirmek için ilk olarak Windows + R tuşlarına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çalıştır penceresi açılacaktır ve çalıştır penceresi üzerinden ‘msc’ komutunu arama kısmına yazın. Karşınıza çıkacak bölümden hizmetler kısmına geçiş yapın. 0x80070422 sorununun çözümüne ulaşmak için Windows Update ayarını bulun ve bu ayar üzerinden ‘özellikler’ kısmına tıklayın.

Başlangıç türünü ‘elle’ yapılandırmasını ‘otomatik’ olarak ayarlayın ve daha sonra uygula butonuna tıklayın. Ardından tamam butonuna tıkladıktan sonra denetim masası üzerinden gelen güncellemeleri denetle olarak ayarlıyoruz ve Windows update olarak çalıştırın. Bu adımlar sayesinde Windows update çalışmış olacaktır. 0x80070422 hatasının çözümüne bu adımlar sayesinde ulaşmış olacaksınız.

Karşınıza çıkan 0x80070422 hatasını güvenlik duvarı algılıyorsa bu sorunun çözümü için Windows güvenlik duvarı ayarını bulup aynı yöntemle aktif etmeniz gerekecek. Yani güvenlik duvarı tarafından 0x80070422 hatası alınıyorsa, hizmet kısmı üzerinden ayarlarda değişiklik yapmanız gerekecek. 0x80070422 hatasının çözümüne yukarıda yer alan adımlar sayesinde ulaşabilirsiniz ve bu sorunu kısa bir sürede halledebilirsiniz. Ancak hata almaya devam ediyorsanız ve çözümüne çalıştır penceresi üzerinden uyguladığınız yöntem ile ulaşamadıysanız, bilgisayarcıya başvurarak çözüme ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.