Windows 10, 8 ve 7 şifresini unttuğunuzda nasıl sıfırlarsınız?

/ 27 Ekim 2018 / 1.351 / yorumsuz
Windows 10, 8 ve 7 şifresini unttuğunuzda nasıl sıfırlarsınız?

 

Windows 10, 8 ve 7 şifresi nasıl sıfırlanır?

Windows şifrenizi kaybetmek bir kabus olabilir. Sadece sisteminiz tamamen kilitlenmedi, aynı zamanda tüm verileriniz hala orada. Sahip olduğunuz her şeyi değerli tutan bir kasanın anahtarını kaybetmek gibi. Muhtemelen dijital hayatınızda olabilecek en kötü şeylerden biri. Dahası, bazen kullanılmış bir bilgisayar satın alırsınız ve bir bakarsınız her şeyi temizlemeyi unutmuşlar, bu yüzden şimdi sahip olduğunuz her şey pahalı bir kağıt ağırlığındadır. Hiç hoş değildir.

Çözüm olarak PCUnlocker hızlı ve kolay bir şekilde PC‘nize geri dönmenizi sağlayabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir CD yazmak yada bir dosyayı USB sürücüsüne kopyalamak için başka bir bilgisayarı ödünç almak. Cidden, bir bilgisayar ödünç almak bu sürecin en zor kısmı. Gerisi oldukça düzgün ilerleyebilir.

Tek yapmanız gereken PCUnlocker satın almak. Onay e-postanızdaki linkten PCUnlocker‘ın tam sürümünü indirin. Bir kez unzip, bir ISO dosyası olacak. Ödünç alınan PC’nize CD veya USB anahtarı yerleştirin. Ardından ISO dosyasını CD’ye veya USB Sürücüsüne yazdırmanız gerekir.

Arkadaşına bir pizza alarak teşekkür edebilirsin ve eve dönebilirsin. PCUnlocker Live CD’nizi veya USB’nizi bilgisayara yerleştirin. Bilgisayar başlatıldığında, önyükleme aygıtı seçim menüsüne erişmek için BIOS tuşuna basın ve PCUnlocker‘a önyükleme yapmayı seçin.

BIOS anahtarı bilgisayar üreticisine bağlı olarak değişebilir: HP – Esc veya F9, ASUS – F8 veya Esc, Lenovo – F12 veya Novo düğmesi, Sony – F11 veya Asist tuşu, DELL, Acer, Toshiba ve Samsung ise F12’yi kullanıyor. tuşuna basın. Bir Windows tablet kullanıyorsanız, ses kısma düğmesine basarak ve ardından açma / kapama düğmesine basarak önyükleme menüsüne erişebilirsiniz.

Microsoft hesabının şifresi nasıl sıfırlanır?

Bilgisayar açıldığında, PC‘deki tüm kullanıcıları listeleyen PCUnlocker yardımcı programını görürsünüz. Sıfırlamak istediğinize tıklayın ve Şifreyi Sıfırla‘ya tıklayın.

 

 

Tam anlamıyla bu kadar basit. Şifreyi tamamen kaldırmak için yeni bir şifre girin veya boş bırakın. Seçtiğiniz yerel hesap çevrimiçi bir Microsoft hesabına bağlıysa (yalnızca Windows 10 veya Windows 8 için), program Microsoft hesabınızı yerel kullanıcıya da geçirecektir.

Alan adı kullanıcı şifresi nasıl sıfırlanır?

Windows Server işletim sisteminde etki alanı yönetici şifresini unuttuğunuzda, PCUnlocker şifreyi kısa bir süre içinde sıfırlamanıza da yardımcı olabilir. Sadece “Active Directory Parolasını Sıfırla” moduna geçin, program Active Directory çekirdek veritabanınızı (ntds.dit) tarar ve varolan etki alanı kullanıcılarını sunucuya yükler. Etki alanı yöneticisini seçin ve Şifreyi Sıfırla‘ya tıklayın, etki alanı denetleyicinize giriş yaparak yeni bir parola oluşturabilirsiniz.

 

Neyse ki, bir Windows oturum açma parolasını kaybetmenin baş ağrısı geçmişte kaldı ve hepsi bu değil. Gerekirse şifreyi atlayabilir, Windows Server işletim sisteminde yerel şifreyi sıfırlayabilir, etkin bir dizin şifresini sıfırlayabilir veya kilitlenmiş / önyüklenebilir bir bilgisayar için kayıp bir ürün anahtarı bile bulabilirsiniz.

Bu program PC sahipleri ve yöneticileri için en yararlı yardımcı programlardan biridir. Doat tavsiyesi bugün bir kopya alın ve ihtiyaç duymadan önce bir yedek disk oluşturun!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular