Windows 10 Başlangıç ​​Programları Nasıl Kaldırılır

/ 20 Ekim 2018 / 558 / yorumsuz
Windows 10 Başlangıç ​​Programları Nasıl Kaldırılır

 

Windows 10 Başlangıç ​​Programları Nasıl Kaldırılır?

Tüm uygulamalarınızı Windows ile yüklemek, onları kullanmak istediğinizde yüklemek için daha hızlı hale getirir, fakat Windows‘un kendisini yüklemesini yavaşlatır. Windows önyüklemesini daha hızlı yapmak için başlangıç ​​programlarınızı nasıl yöneteceğinizi açıklarız.

Zamanla bir Windows PC , PC‘yi veya dizüstü bilgisayarınızı ilk açtığınızda otomatik olarak başlayan bir uygulama koleksiyonu oluşturur. Bunlardan bazıları yararlıdır. Örneğin, bunları etkinleştirmek için hatırlamanız gerekmediğinde en iyi şekilde çalışan bulut senkronizasyonu hizmetleri  bulunur.

Açılış listesindeki her program, güç düğmesine basmanız ve bilgisayarınızın kullanıma hazır olması arasında biraz daha fazla zaman ekler. Neyse ki, Windows 10‘da gecikmeye neden olan şeyleri görmek ve suçluları hızla kaldırmak çok kolay.

Görev Yöneticisi’ni kullanarak başlangıç ​​programları nasıl görüntülenir?

Görev Yöneticisi‘nde başlangıç ​​programlarını değiştirebilirsiniz. Başlatmak için aynı anda Ctrl + ÜstKrkt + Esc tuşlarına basın yada masaüstünün alt kısmındaki görev çubuğuna sağ tıklayın ve görüntülenen menüden Görev Yöneticisi‘ni seçin.

Windows 10‘daki diğer bir yol, Başlat Menüsü simgesini sağ tıklatıp Görev Yöneticisi‘ni seçmektir.Yardımcı program ilk kez çalıştırıldığında, sisteminizde şu anda çalışan programlara varsayılan olacaktır. İhtiyacınız olan bilgilere erişmek için imleci aşağıya, yazının sol alt köşesine taşır. Bunun üzerine tıklayın.

Şimdi arka plan işlemleri ve şu anda kullanmakta oldukları kaynaklar dahil olmak üzere görüntülenen bir bilgi zenginliği göreceksiniz.Başlangıç ​​öğelerini bulmak için, Başlangıç ​​işaretli olan üst kısımdaki sekmeyi tıklayın.Bu, makinenizi açtığınızda yüklenebilecek her şeyin bir listesini görüntüler.

Listedeki her şey gerçekte etkinleştirilmediğinden, Durum sütununu not etmek önemlidir. Devre Dışı olarak işaretlenmiş bir öğe varsa, başlatma sırasına yüklenmeyeceği için onu yok sayabilirsiniz. Materyalleri basitleştirmek için Durum sütununu tıklayın; böylece öğeleri etkin ve devre dışı bırakılmış uygulamaların gruplarına ayırın.

Görev Yöneticisi’ni kullanarak başlangıç ​​programları nasıl kaldırılır?

Başlangıç ​​sıranızın bir parçası olarak istemediğiniz uygulamaları görürseniz, bunları kaldırmak çok kolaydır. İlgili uygulamaya sağ tıklayın, ardından açılır menüden Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin.

Uygulama listede kalacak, fakat makinenizi açtığınızda artık otomatik olarak başlatılmayacak. Tekrar etkinleştirmek için sadece sağ tıklayın ve Etkinleştir‘i seçin. Bu işlemlerin yürürlüğe girmesi için makinenizi yeniden başlatmanız gerekeceğini unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.