Windows 10 Giriş Mesajı Değiştirme

/ 14 Kasım 2018 / 593 / yorumsuz
Windows 10 Giriş Mesajı Değiştirme

Windows 10 Giriş Mesajı Değiştirme

 

Dünyanın en popüler işletim sistemleri arasında yer alan Windows 10, lisanslı Windows kullanıcılarına ücretsiz sunulması ile birlikte geniş kullanım oranını yakalamayı başardı. Her geçen zaman diliminde sistemi güncelleyen ve daha iyi hale getirmeyi amaçlayan Microsoft, böylelikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Sistemi kullanan kişi sayısı epey fazla olduğu için Windows 10 adına merak edilen noktalar da artış gösterebiliyor. Örneğin Windows 10 giriş mesajı nasıl değiştirilir sorusu son günlerde sıkça sorulmaya başlandı.

Windows 10 Giriş Mesajı

 

Bilgisayarınızı açtığınız anda karşınıza gelen yazıyı değiştirmeniz mümkün. Bilgisayarınızın kaybolmasına karşı buraya adres bilgilerinizi veya telefon numaranızı yazabilirsiniz. Bunların haricinde karşınıza çıkmasını istediğiniz daha farklı bir not da bırakmanız mümkün. Gelelim bunu nasıl yapacağınıza.

Öncelikle Win + R tuş kombinasyonunu kullanarak Kayıt Defteri Düzenleyiciyi açın. Akabinde ise HKEY_LOCAL_MACHINE üzerine tıklayın ve Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\System yolunu izleyin. System yazan yerin hemen altında legalnoticecaption öğesini görebilirsiniz. Bunun üzerine gelin ve sağ tıklayarak değiştir sekmesini seçin. Ardından ise açılış ekranında görmek istediğiniz cümleyi veya bilgiyi girin.

Windows 10 Arka Plan Değiştirme

 

Açılış ekranında karşılaşmakta olduğunuz mesajı değiştirebileceğiniz gibi buradaki arka planı da kişisel bir hale getirebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit ekranı sekmesine gidin. Sağ tarafta yer alan Arka Plan bölümünden istediğiniz görüntüyü seçin. Burada slayt gösterisi dahi seçebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.