Windows 10 Görüntü Var Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 11 Mart 2018 / 868 / yorumsuz
Windows 10 Görüntü Var Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Görüntü Var Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemleri arasında yer alan Windows yeni  sürümler yayımlayarak sistemini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Microsoft tarafından sunulan en son sürüm Windows 10 sürümü olarak dikkat çekerken tüm işletim sistemlerinde olduğu gibi bazı sorunlar ve sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan biride müzik dinlerken ya da video izlerken görüntü olmasına rağmen ses alınamamasıdır. Peki, Windows 10 görüntü var ses yok sorunu nasıl çözülür?

Görüntü Var Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Ses sorunu yaşıyorsanız bunu çözmek için ilk olarak ses ayarlarınızı kontrol edin. Bunun için araç çubuğunda yer alan ses simgesini tıklayın ve simgenin üzerinde çarpı varsa bu bilgisayarın sesinin kapalı olduğunu gösterir, sesi açın.
  • Ses kartı sıklıkla güncellenmelidir. Ses kartınız için gerekli güncellemeleri yapın. Ses kartı modelinizi bulun ve üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayın. Gelen seçenekler arasında “sürücü yazılımını güncelleştir” seçeneğini tıklayarak gerekli güncellemeleri yapın. Bu menüye ulaşmak için bilgisayarım / özellikler / aygıt yöneticisi seçeneklerini tercih etmeniz yeterli olacaktır.
  • 2 adımda da sorununuz çözülmediyse Windows logosunun olduğu tuş ile beraber R tuşuna aynı anda basın ve gelen ekrana services.msc yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Ekrana hizmetler yazan yeni bir pencere gelecektir. Bu pencerede yer alan Windows ses bitiş noktası ve Windows ses seçeneklerinin yanında yer alan durdur seçeneğini tıklayın. Daha sonra yeniden başlatın ve bilgisayarınızı açıp kapatın.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.