Windows 10 İçin InPrivate Desktop İşlevi Müjdesi Geldi!

/ 21 Ağustos 2018 / 662 / yorumsuz
Windows 10 İçin InPrivate Desktop İşlevi Müjdesi Geldi!

Windows 10 İçin InPrivate Desktop İşlevi Müjdesi Geldi!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Windows 10 işletim sistemi yeni özellikleri ile kendisini geliştirmeye devam ediyor. Şüpheli programların kapalı bir kutu içerisinde çalıştırılmasını sağlayacak olan Windows 10 InPrivate Desktop İşlevi büyük merak uyandırıyor. Bilgisayar korsanları sürekli olarak zararlı yazılımlar ile insanlara saldırırken yazılım firmaları da bu saldırılardan insanları korumak için yeni çareler aramaya devam ediyor.

Kaynağı Güvenilir Olmayan Kaynaklardan İndirilenleri Denetliyor

Windows 10 tarafından yeni getirileceği iddia edilen İnPrivate Desktop özelliği kullanıcılara kaynağı belli olmayan adreslerden indirilen programları sandbox ortamında çalıştırılmasına olanak sağlıyor. İşlev için Geri Bildirim Merkezi tarafından yapılan uygulama açıklaması “güvenilmeyen yazılımların güvenli, bir defalık çalıştırılması için bir atılabilir sandbox” olarak yer alıyor. Bu sayede güvenilmeyen bir programı çalıştırmanız durumunda ortaya çıkması muhtemel risklerden kendinizi korumanız sağlanıyor.

InPrivate Desktop Ne Zaman Gelecek

Şu anda Windows tarafından InPrivate Desktop hakkında yapılan kesin bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle InPrivate Desktop çıkış tarihi için ortaya atılabilecek bir tarih bilgisi yok. Ne zaman geleceği bilinmese de yine de Zdnet tarafından öne sürülen iddialara göre Windows 10 tarafından önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacağı belirtilen Windows 10 19H1 sürümü ile InPrivate Desktop özelliğinin de kullanıma hazır hale getirilebileceği iddiaları bulunuyor. Ancak tüm bunlar iddia olarak dile getiriliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular