Windows 10 LTSB Sürümü Nedir, Nasıl İndirilir?

/ 4 Ağustos 2018 / 1.847 / yorumsuz
Windows 10 LTSB Sürümü Nedir, Nasıl İndirilir?

Windows 10 LTSB Sürümü Nedir, Nasıl İndirilir?

Sürekli olarak kendisini yenileyen Windows yeni işletim sistemlerini kullanıma sunmaya devam ediyor. İşletim sistemlerinin yenilerini kullanıma sunana kadar bir önceki işletim sistemleri içinde güncellemeler yayımlayan Windows bu sayede kullanıcı sayısını arttırmayı başarıyor. Windows 10 işletim sistemi ile ilgili yeni sürümler Windows 10 Enterprise sayfası üzerinden sunuluyor. Burada yer alan güncellemelerden biride Windows 10 LTSB sürümü olarak öne çıkıyor. Peki, Windows 10 LTSB sürümü nedir, nasıl indirilir?

Windows 10 LTSB Nedir?

Microsoft’un uzun süre hizmet vereceği sürümleri Windows 10 LTSB olarak isimlendirilmektedir. Genelde Windows tarafından 2 yılda bir güncellenen bu sürümler tespit edilen hataların onarılması ve güvenlik amaçlı olarak güncellenmektedir. Windows tarafından yayımlanan saf sürümler olarak nitelendirilir. Amaçları bilgisayar yormadan mümkün olan en iyi şekilde cihazın çalışmasını sağlamaktır. Bu sayede kullanıcının bilgisayarı çok daha etkin bir şekilde kullanması sağlanır.

Windows 10 LTSB Nasıl İndirilir?

Windows 10 LTSB indirme işleminin yapılabilmesi için mutlak suretle kişinin Windows 10 Enterprise kullanıcısı olması gerekir. Bu üyeliğin yapılması durumunda kullanıcılar 90 günlük bir deneme kullanımına katılır ve bu sürenin dolmasının ardından cihazlarına gönderilen dosyayı yükleyerek Windows 10 LTSB kurulumunu gerçekleştirir. Lisanslı kullanıcı olmayan kişilerin hiçbir şekilde bu dosyayı temin ederek indirme ya da Windows 10 LTSB kullanma şansları kesinlikle yoktur.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.