Windows 10 S’den Windows 10 Pro’ya nasıl yükseltilir?

/ 28 Ekim 2018 / 543 / yorumsuz
Windows 10 S’den Windows 10 Pro’ya nasıl yükseltilir?

 

Windows 10 S’den Windows 10 Pro’ya nasıl geçebilirim?

Microsoft‘un yeni Windows 10 S işletim sistemi sadece Windows Mağazası uygulamalarını çalıştırmak için tasarlanmıştır, fakat bu muhtemelen çoğu Windows kullanıcısı için bir sorun olacaktır. Bir Dizüstü bilgisayarı satın aldıysanız veya bir dizi Windows 10 S bilgisayarı düşünürseniz, tam Windows 10 Pro sürümüne yükseltmek kolaydır. Yükseltme, 799 $ veya üzerindeki herhangi bir Windows 10 S bilgisayar, okullar ve erişilebilir kullanıcılar için yılın sonuna kadar ücretsiz olacak. Bu ölçütlere uymuyorsanız, Windows Mağazası‘nda işlenen 49 ABD doları yükseltme ücreti.

Anahtarı Kullanmak İçin Bir Masaüstü Uygulaması İndirin

Windows Mağazası‘nın dışındaki bir uygulamayı ilk kez indirdiğinizde ve bir Windows 10 S PC‘ye yüklemeyi denediğinizde, sınırlı işletim sistemini açıklayan bir diyalog kutusu görürsünüz ve size bir çıkış yolu sunar. Microsoft bunu gelecekte uygulamaya göre özelleştirmeyi planlamaktadır ve masaüstü uygulamasının aslında Windows Mağazası’nda listelendiği durumlarda, uygulamayı buradan indirme olanağı sunacaktır. Şu anda, diyalog kutuları arasında göreceğiniz tek fark, Microsoft‘un sizden Edge tarayıcısına geri dönmenizi istediği için başka bir tarayıcı yüklemenizi istemiyor.

 

 

Diyalog kutusunun alt kısmında, “Uygulamaları Mağaza dışından yüklemek istiyor musunuz?” İfadesinin yer aldığı “nasıl yapılır” bağlantısını takip edin. Bu bağlantı, Windows Mağazası’nı Windows 10 Pro‘ya geçmek için yeni bir sayfaya açacaktır. 10 S ile 10 Pro arasında bir karşılaştırma sunar. 49 $ ücretini ödemeniz gerekiyorsa devam edebilirsiniz, aksi takdirde ücretsiz bir yükseltme düğmesi görürsünüz. Uyarı : bu geçiş süreci geri alınamaz, bu yüzden Windows 10 Pro’ya geçtikten sonra PC’yi sıfırlasanız bile Windows 10 S‘ye geri dönemezsiniz. Ayrıca, 49 $ ücretten kaçınmak istiyorsanız veya sadece yükseltme düğmesine tıklayarak devam etmek istiyorsanız kendi Windows 10 Pro anahtarınızı manuel olarak girebilirsiniz.

Windows 10 PRO’ya Geçmeden Önce Yedekleme Yapın

Windows 10 daha sonra tüm dosyalarınızı kaydedip kaydetmediğinizi sorar ve ardından PC’yi Windows 10 Pro‘ya geçirmeye hazırlanır. Bu anahtar bir dakikadan daha az sürer ve sistem yeniden başlatılır ve hemen Windows 10 Pro‘ya dönüştürülür. Tüm uygulamalar ve ayarlar kalmaya devam edecek ve size bildirimde bulunulduğunda anahtar başarılı oldu yazacak. Bu noktada, herhangi bir normal Windows 10 PC gibi Windows Mağazası‘nın dışındaki düzenli Windows masaüstü uygulamalarını yüklemeye devam edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.