Windows 10 Uyku Modu Sorununun Çözümü!

/ 4 Aralık 2019 / 1.081 / yorumsuz
Windows 10 Uyku Modu Sorununun Çözümü!

Bu yazımızda sizlere Windows 10’da yaşanan uyku modu sorununun çözümü konusunda bilgi vereceğiz. Bilgisayar için önemli bir özellik olan uyku modu aynı zamanda güç tasarrufu da sağlamaktadır. Bilgisayar kullanımı gerçekleştiği sırada mevcut ayarlar korunarak uyku moduna geçilebilir. Uyku modu aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayarak bataryanın bitmesini önleyecektir.

Yeni işletim sistemi olan uyku modu Windows 10 da oluşan sorunların çözümünü diğer işletim sistemlerinde de uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak uyku modunu kontrolünü gerçekleştirin. Denetim masası daha sonra Güç seçenekleri, Tercih edilen planlar adımları sizin kullandığınız güç planlarıdır. Plan ayarını düzenle kısmına girip uyku modunun aktif olup olmadığını kontrol edin. Uyku moduna geçmiyor sorunu devam ediyorsa Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresine cmd yazın.

dism.exe/online/cleanup-image/scanhealth

dısm.exe/online/cleanup-image/restorehealth
Ardından yukarıda yer alan komutları yazarak problemi kontrol edin.  Yukarıda yer alan adımlar sayesinde Windows 10 uyku modu sorununu çözmüş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.