Windows 10’da Bulunan SmartScreen Filtresini Devre Dışı Bırakma İşlemi

/ 3 Eylül 2019 / 1.356 / yorumsuz
Windows 10’da Bulunan SmartScreen Filtresini Devre Dışı Bırakma İşlemi

Windows 10’da bulunan SmartScreen filtresi sayesinde bilgisayarınızda ye alan zararlı uygulamalar korunur. Zararlı olan uygulamaları uzak tutar ve bilinmeyen bir uygulama çalıştığı zaman uyarı mesajı alırsınız. Ancak bu filtreyi devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Devre dışı bırakmak için başlat menüsüne geçin ve daha sonra Windows Defender Güvenlik Merkezini açın. Windows penceresinde bulunan uygulama ve tarayıcı denetim sekmesini kullanın. Devre dışı bırakmak için üç kategorinin tamamını kapalı konuma getirin.

Bu adımlar sayesinde uygulama devre dışı bırakılır. Eğer SmartScreen uygulamasını etkinleştirmek istiyorsanız uyar seçeneğine çevirerek eski haline geri getirmiş olursunuz. Bilgisayarınıza tekrar uyarı mesajlarını almış olursunuz ve SmartScreen uygulamasını aktif bir şekilde kullanmaya devam etmiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz