Windows 10’da Oluşan Wi-Fİ Sorunu

/ 4 Temmuz 2019 / 1.458 / yorumsuz
Windows 10’da Oluşan Wi-Fİ Sorunu

Bu yazımızda Windows 10’da oluşan Wi-Fi sorunundan bahsedeceğiz. Microsoft tarafından en güncel sürümü olan Windows 10 geliştirilmeye çalışılıyor. Yeni güncellemeleri ve sunmuş olduğu işletim sistemi sayesinde kendisini fazlasıyla geliştiren Windows, gün geçtikçe yeni özelliklerini almaya devam ediyor.

Kendini yenileyen, farklı güncellemeler alan Windows, ne kadar kendini geliştirmeye çalışsa da diğer işletim sistemlerinde olduğu bu işletim sisteminde de sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu yazımızda da bu sorunlardan birini paylaşacağız. Teknoloji ilerledikçe internet olmadan fazla bir şey yapamıyoruz, kendi internetimiz dışında Wi-Fİ ağına bağlanarak internette vakit geçiriyoruz.

İnternet bizim için bu kadar önemli bir konumdayken Windows 10’da oluşan Wi-Fi sorunu kullanıcılar için en büyük sorun olarak görünüyor. Sık olarak yaşanan sorunlardan olan bu durum, internete bağlı bir şekilde görünüyor ama birçok siteye girmenize engel oluyor. Bu sorun TCP/IP yığın sorunundan dolayı ortaya çıkıyor. Şimdi ise sorunu çözmenin yollarına gelelim.

İlk işlem Windows sorun gidericiyi denemek olacaktır. Ayarlar alanına girerek bu alanda yer alan Güncelleme ve Güvenlik alanına tıklayın. Daha sonra sorun giderme kısmında yer alan internet bağlantıları alanına geçip ‘Ağ sorun giderici’ sekmesini çalıştırın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sorunun giderilmesi gerekiyor. Eğer sorun devam ediyorsa diğer işlemi uygulamaya geçelim. Bu tarz bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldığınız zaman işlem komutu sırasında bazı kodlar girmeniz gerekebilir. Daha sonra aşağıda olan komutları yazmanız gerekecektir.

  • ipconfig /release
  • ipconfig /flushdns
  • netsh int ip reset
  • ipconfig /renew
  • netsh winsock reset

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz