Windows 8 SkyDrive Desktop Uygulaması Ekleme

/ 29 Ekim 2017 / 691 / yorumsuz
Windows 8 SkyDrive Desktop Uygulaması Ekleme
Windows 8 SkyDrive Desktop Uygulaması Ekleme
Windows 8 SkyDrive uygulaması yüklü olarak geliyor; fakat bu masaüstü görünümünde pek faydalı değil. Eski Windows Explorer görünümünde ise aramak nafile. Yani aslında Windows 8’de de SkyDrive Desktop uygulamasına ihtiyaç duyuyorsunuz.
Bu size Windows Explorer’la entegre çalışma için lazım. Bu adresten programı indirin. Kurulumu, sihirbazın önerdiği klasöre yapmanızı tavsiye ederiz. Kurulumdan sonra sistem otomatik olarak dosyalarınızı senkronize edecektir.
Kullanımı daha da kolaylaştırmak için, ufak bir ipucu daha var. Windows Explorer’da arama çubuğuna »shell:sendto« yazın ve Enter’a basın. Sonra [Windows tuşu]+[E] kombinasyonuyla yeni bir sayfa açın ve SkyDrive kısayolundan “Drag&Drop” yöntemiyle yeni penceredeki dosyaları, ilk açtığınız pencereye bırakın. Orada da kısayol oluştuğunda artık dosyalarınızı kolayca SkyDrive’a yükleyebileceksiniz demektir.
Artık SkyDrive’a dosya atmak için bir dosyaya sağ tıklayıp   »Gönder ” SkyDrive«a basmanız yeterli. Tüm yüklü cihazlarda dosyanız   otomatik olarak güncellenecek ve gerektiğinde senkronize edilecek.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.