Windows Defender artık Microsoft Defender Antivirüs oldu!

/ 23 Temmuz 2019 / 1.055 / yorumsuz
Windows Defender artık Microsoft Defender Antivirüs oldu!

Artık Windows Defender’a veda ediyoruz. Son gelen bilgilere göre karşımızda artık Microsoft Defendir Antivirus uygulaması gelecek. Bundan böyle standart entegreli yazılım yerine çok daha kapsamlı ve işe yarar bir yazılıma sahip olacaksınız.

Microsoft’un 2006 yılında Windows’a entegre ettiği Defender yenileniyor. Bundan böyle yeni bir tasarım ve yeni güvenlik programı olarak karşımıza gelen uygulama çok fazla zararlı içeriği engelleyecek. Özellikle antivirüs kullanmayanlar için bir antivirüs uygulaması yerine geçecek. Windows 10 model bilgisayarın çoğunda aktif olarak kullanılan Defender, yenilendi ve yeni tasarımıyla bir virüs programı olarak bilgisayarlarımızı koruyacak. Yeni adı ise Microsoft Defender Antivirüs oluyor.


Microsoft Defender Antivirus güncellemesi!

Bu yeniliğin asıl sebebi ise güvenlik yazılıma geçiş yapıyor olmamız oluyor. Bu geçiş ile beraber Defender ve Defender Exploit Guard‘da değişiyor. Aslında isimlerin başına Microsoft eklenmiş ve daha kapsamlı çalışmalar yapılmış durumda. Bu yeni özellik ise tüm kullanıcıların sisteminde yer alacak.

Microsoft’un böylesine bir işe kalkışması elbette diğer güvenlik yazılımcılarının ekmeğine taş koyabilir. Aslında bizim görüşümüz orta seviye bir antivirüs uygulaması olacağı yönünde. Yinede Microsoft beklenmedik bir hamle yapabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular