Windows Programlarını Mac Te Çalıştırmak Mümkün Mü?

/ 2 Temmuz 2018 / 980 / yorumsuz
Windows Programlarını Mac Te Çalıştırmak Mümkün Mü?

Windows Programlarını Mac Te Çalıştırmak Mümkün Mü?

Her işletim sistemi kendisini ön plana çıkarabilmek adına sadece kendi sisteminde kullanılabilen programlar üretmektedir. Bu sayede kullanıcıların kendi işletim sistemini kullanmalarını teşvik etmeyi amaçlayan üreticiler açısından bu alan büyük bir rekabet kaynağıdır. Özellikle de Windows işletim sistemi bu alanda oldukça iddialı olarak öne çıkarken sahip olduğu programlar ile adından söz ettirmektedir. Peki, Windows programları Mac te çalıştırmak mümkün mü?

Mac Windows Programları Çalıştırır Mı?

Hiç şüphesiz dünya çapında en çok kullanılan programları üretmeyi başaran Windows bu sayede en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olmayı başarıyor. MAC bilgisayarlarda bazı yöntemler sayesinde Windows programları çalıştırmak mümkün oluyor. Bunun için ilk olarak MacOS ve Windows arasında çift önyükleme yapmanız gerekiyor. İşlemi yapmak için Apple ön yükleme kampını kullanarak en uygun uyumluluğu yakalayın. Ardından sorunsuz bir şekilde her iki yazılımın programlarının eş zamanlı kullanmak için Parallels Desktop, VMware Fusion veya VirtualBox kullanmayı tercih edin.

Windows Yüklemeden Programları Nasıl Kullanabilirim?

Windows işletim sistemini kurmadan sorunu çözmek istiyorsanız bu amaç için özel olarak geliştirilen CrossOver MAC gibi Windows Uyumluluk Katmanı olarak kullanabileceğiniz seçenekleri değerlendirin. Bu sayede sınırlı da olsa belirli Windows programlarını MAC bilgisayarınızda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Yine Wine ve X11 isimli programları cihazınıza yükleyerek te programları MAC cihazınızda kullanabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.