Windows Uyku Modu Nedir, Nasıl Yapılır?

/ 26 Ekim 2018 / 920 / yorumsuz
Windows Uyku Modu Nedir, Nasıl Yapılır?

Windows Uyku Modu Nedir, Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar için olmazsa olmazlardan birisi uyku modudur. Bu mod birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından etkin olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Peki, Windows uyku modu nedir?

Güç tasarruf modu olarak bilinmelidir. Uyku modu bir nevi bilgisayarınızı dinlenmeye alan sistemdir. Üzerinde çalışma yaptığınız belgeler, dosyalar veya herhangi bir işlemin arka planda çalışmaya devam etmesini sağlar. Daha çok bu süreçleri otomatik olarak kaydeder ve bilgisayar bir nevi uyumaya geçer. Bu durum bilgisayarın içinde açık olan tüm pencereleri de hazır olarak yeniden kullanılmak üzere bekletmesi anlamına da gelir. Ancak birçok insan bilgisayarlarda uyku modu nedir gibi sorulara istediği şekilde aradığı sonucu bulamamaktadır. Bizler de elimizden geldiği kadar bu sorulara cevaplar vermek istiyoruz.

 

Uyku Modu Nasıl Aktif Edilir?

 

Bilgisayarınızdan Başlat / Denetim Masası / Güç Seçenekleri ayarlarından istediğiniz gibi uyku modunu açabilir, hangi hallerde uyku moduna girileceğini seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

Eğer Laptop kullanıyorsanız güç seçenekleri ayarından laptop kapağını kapatarak direkt olarak herhangi bir düğmeye basmadan cihazınızı uykuya alabilirsiniz. Kapağı açtığınızda uyku modundan çıkarabilirsiniz.

Sabit masaüstü kullanıcıysanız eğer uyku moduna almak için güç düğmesine görev verebilirsiniz. Ancak çoğu desktop PC’lerde uyku moduna almak için bir buton yapılmaktadır.

Bilgisayarınızı uyku modundan çıkarmak için güç düğmesine, klavyeden herhangi bir tuşa ya da Mouse üzerinden tıklama yaparak direkt olarak bilgisayarınızı uyandırabilirsiniz.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.