WMA’yı MP3’e nasıl dönüştürebilirsiniz?

/ 3 Ocak 2019 / 387 / yorumsuz
WMA’yı MP3’e nasıl dönüştürebilirsiniz?

 

WMA MP3’e nasıl dönüştürülür?

 

Birçok insan gibi, bir dijital müzik kütüphanesi oluşturmak için 2000’lerin başında pek çok CD aldım. Windows Media Center çalıştıran ‘ev sineması PC’si’ gibi icatlarla, tüm müzik ve videolarınızı tek bir yerde toplayabilir ve TV’nizi dev bir müzik kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Bu, elbette, müzik yayını hizmetlerinin yapıldığı günlerden önce , ancak bugün dijital müzik dosyalarının yerel bir koleksiyonu hâlâ yerinde.

Arabalar, özellikle, genellikle bir USB girişine sahiptir ve MP3 çalar, ancak Windows Media Player’ın varsayılan olarak kullandığı WMA formatını çok az oynatacaktır.

O zaman şansınız tutmaz ve WMA’da bir sürü albümünüz varken umutsuzluğa kapılırsınız. Herhangi bir Windows PC veya dizüstü bilgisayarda hala iyi oynayacaklar, ancak başka bir şey üzerinde oynamak için daha uyumlu bir format isteyeceksiniz.

Teknik olarak MP3 öldü , ancak uyumlu oynatıcılar uzun yıllardır hala yanında olacaklar, bu yüzden WMA’larınızı MP3’e dönüştürmek mantıklı. İşte nasıl yapılacağını paylaşıyoruz.

Orijinal CD’den tekrar Rip

 

Windows 10’da hala mevcut olan Windows Media Player’ın ses dosyalarını dönüştürmek için yeteneği yoktur.

Yapabilecekleriniz, eğer hala CD‘leriniz varsa, bunları yeniden formatlamak ama bu kez MP3 formatında.

Bunu yapmak için Windows Media Player’ı açın, bir ses CD’si yerleştirin ve menüde görünecek olan Rip ayarlarını bulun.

Tıklayın, ardından menüyü genişletecek Biçim‘e tıklayın. Şimdi MP3‘ü seç.

 

Ses Kalitesi menüsünde (Format’ın altındaki seçenek) 320kbps (En İyi Kalite) seçeneğini seçin.

Artık tüm parçaları kopyalayabilir ve MP3 formatında Müzik klasörünüze kaydedilecektir.

WMA’yı MP3’e Dönüştür

 

 

Ücretsiz yazılım ile

Belki de CD koleksiyonunuzu alandan tasarruf etmenize izin vermediniz, bu yüzden kopyalama bir seçenek değildir. Sorun değil. Sadece Freemake gibi ücretsiz bir ses dönüştürücü indirin.

Yükleme sırasında dikkatli olun ve Özel seçeneğini belirleyin, ardından otomatik yüklemeye giderseniz yüklenen web tarayıcısını kaldırın.

Freemake başlatıldığında, üstteki + Ses düğmesini tıklayın, ardından WMA albümünüzün saklandığı klasöre gidin. Tüm parçaları seçip Aç’ı tıklayın.

Her seferinde yalnızca bir albüm seçebilmenize rağmen, gerçek dönüşümü yapmadan önce birçok albümü sıralayabilirsiniz.

Sıranınız hazır olduğunda, alttaki ”To MP3” simgesini tıklayın. Buradan açılır menüden (320kb / s’yi tavsiye ediyoruz) ve dosyaların kaydedileceği kaliteyi seçebilirsiniz.

Dönüştür düğmesine tıklayın ve işlem başlayacaktır. Tamamlandığında, bu WMA dosyalarının MP3 sürümlerine sahip olacaksınız.

Bazı WMA dosyalarının DRM (dijital haklar yönetimi) ile korunabileceğini unutmayın. Bazı uygulamaların bunları dönüştüremediğini görebilirsiniz.

Çevrimiçi servis kullan

Dosyaları dönüştürmek için birçok çevrimiçi hizmet vardır, bu yüzden herhangi bir yazılımı yüklememeyi tercih ederseniz ve dönüştürülecek binlerce dosyanız yoksa, WMA dosyalarını yükleyebilir ve MP3 sürümlerini indirebilirsiniz.

Bazı ses dönüştürme siteleri, Cloud Convert , media.io , Çevrimiçi Dönüştürme ve Çevrimiçi Ses Dönüştürücü içerir.

Dönüştürebileceğiniz dosyaların sayısına göre bazı yerler sınırlıdır, ancak bu kadar çok hizmet olduğundan, bu sorunu çözmek için birkaç tane kullanabilirsiniz veya sınırsız hizmet için ödeme yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.