Word belgesini PDF’ye kaydetme veya dışa aktarma nasıl yapılır?

/ 22 Kasım 2018 / 796 / yorumsuz
Word belgesini PDF’ye kaydetme veya dışa aktarma nasıl yapılır?

 

Word belgesini PDF’ye kaydetme veya dışa aktarma

 

1. Word belgenize gidin, Dosya > Farklı Kaydet’i seçin , uygun klasöre gidin ve Farklı Kaydetme Listesi açılır listesinden PDF’yi seçin.

2. Hemen sistem aşağıdaki PDF dosya tipi ekranını görüntüler. Seçin: Standart için optimize et (çevrimiçi yayınlama ve yazdırma) ve Yayından Sonra Açık Dosya kutucuğunu işaretleyin, ardından Kaydet’e tıklayın.

3. Bir belgeyi PDF dosyası olarak kaydetmek veya yeniden kaydetmek için başka bir seçenek de dışa aktarmaktır. Seç Dosya > Dışa seçin PDF / XPS belgesi oluşturma sol sütunda, daha sonra aynı adla butonuna tıklayın.

4. Yine, sistem aşağıdaki PDF dosya tipi ekranını görüntüler. Seçin : Standart için optimize et (çevrimiçi yayınlama ve yazdırma) ve PDF’nin kaydedildikten sonra açılmasını istiyorsanız, Yayından Sonra Açık Dosya için kutuyu işaretleyin. Ardından Yayınla düğmesine tıklayın ve yeni PDF’niz oluşturuldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler