Word’deki PDF hataları nasıl onarılır?

/ 22 Kasım 2018 / 303 / yorumsuz
Word’deki PDF hataları nasıl onarılır?

 

Word’deki PDF hatalarını onarma

 

Yeniden yayınlanmış / yeniden kaydedilmiş PDF belgelerinde hata bulursanız, sayfalara geri dönüp yeniden biçimlendirmeniz gerekebilir. Metin muhtemelen sorunsuz bir şekilde yeniden akacak, fakat metin sarma kullanan grafikler metin akışını bozabilir. Bu olursa, paragrafları ayırın, böylece bir metin kutusunun görüntüden önce bitmesi(sona ermesi), ardından başka bir yeni metin kutusu görüntüden sonra tekrar başlar. Bu tamamlandığında, grafik kutusunun konumunu kodlayın.

* Resmi sağ tıklayın, Metin Sar > Diğer Yerleşim Seçenekleri ve aşağıdaki ekran görünür:

Metniniz yeni PDF’nizde taşınmış ve yeniden düzenlenmişse, Göreceli yatay ve dikey bir konum seçmek isteyebilirsiniz. Bu, görüntünün metinle birlikte hareket etmesini sağlar. Görüntünün birinci sayfanın sol alt tarafında kalmasını istiyorsanız, Mutlak yatay ve dikey konumunu seçin. Konumu bulmak veya tahmin etmek zorunda değilsiniz, sadece görüntüyü taşıyın ve yeni konum koordinatları yukarıdaki kutuda görünür. Tek yapmanız gereken Mutlak veya Göreceli(izafi)’yi tıklayıp Tamam’ı tıklayın.

Bu işlemi karara bağlandıktan sonra, dosyayı yeni bir PDF’ye yeniden kaydedin veya yeniden dışa aktarın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler