Word’deki PDF’ler nasıl düzenlenir?

/ 22 Kasım 2018 / 397 / yorumsuz
Word’deki PDF’ler nasıl düzenlenir?

 

Word’deki PDF’leri düzenleme

 

Yeni paragrafları kolayca ekleyebilir, verileri düzenleyebilir ve silebilir ve belgeyi yazarken otomatik olarak yeniden biçimlendirebilirsiniz. Grafikleri bile kaldırabilir, değiştirebilir veya yeniden konumlarsınız. Metin sarma özelliği, görüntünün çevresindeki paragrafları yeni konumunda yeniden sarar. Sayfa boyutunu, kenar boşluklarını, satır aralığını, yazı tipini ve yazı tipi boyutunu ve tüm yazı tipi niteliklerini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Bu belgenin “düzenlenmiş” versiyonunda, başlık, alt yazı, ilk ve son paragraflarda ki yazı tipi ve yazı tipi boyutu değiştirildi. Ayrıca sarı paragraf eklenmiş ve görüntü herhangi bir sorun olmaksızın sağdan sola alttan sola taşınmıştır.

Aslında, Word 2016’nın PDF uyumluluğu(2016’da işlem yapılmıştır.) çok iyi, görüntüyü sağ tıklayıp, kırpma, boyutlandırma, biçimlendirme, konumlandırma, alt yazı ekleme ve hatta köprüleri ekleme gibi düzenlenebilir grafik seçeneklerinin tümünü görüntüleyebilirsiniz.

Tüm bu yeni özelliklerle, Word 2016’yı masaüstü yayıncısı olarak kullanabilir, bitmiş ürünü derlenmiş / yoğunlaştırılmış bir PDF olarak kaydedebilir, daha sonra doğrudan seri üretim için yazıcıya gönderebilirsiniz. Bu, ortaya çıkan her özel işlev için başka bir yazılım programı satın almaya gücü yetmeyen küçük ofisler ve ev işletmeleri için gerçek bir artıdır.

Diğer herkes için gerçek fayda sağlar, daha önce uyumsuz dosya biçimlerinden kaynaklanan bir belgeden diğerine veri kopyalama kolaylığıdır. PDF’ler daha küçüktür, e-postayla daha kolay ve yazdırma için çok daha verimlidir çünkü format taşınabilirdir, bu nedenle, bitmiş ürünü üretmek için gerekli tüm ögeler tek bir dosyada toplanır.

Word‘ün Yeniden Aktarım özelliğinin dezavantajı, bazı şirketlerin dağıttıkları belgelerdeki telif hakkı korumasının bir ölçüsünü sağlamak için PDF formatını kullanmalarıdır. Bu gruplar için de bir çözüm var. Belgeyi Acrobat’ta Salt Okunur olarak koruyun, böylece dosya kopyalanamaz veya dönüştürülemez.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler