WordPress’de Öne Çıkan Görseli Eklerken Hata Oluşuyor!

/ 8 Eylül 2019 / 775 / yorumsuz
WordPress’de Öne Çıkan Görseli Eklerken Hata Oluşuyor!

Bugün sizlere WordPress öne çıkan görsel eklerken resim yüklenmiyor hatasıyla karşılaşanlar neler yapabilir bunlardan bahsedeceğim.

WordPress öne çıkan görsel eklerken “sorry you are not allowed to attach files to this post” böyle bir yazıyla karşılaşabiliriz. Bu hatanın Türkçe karşılığı ” Maalesef bu yayına dosya eklemenize izin verilmiyor ” demektir. Bu hatanın kaynağı ise ortam yüklerken görsel eklendiği zaman ya da öne çıkan görseli eklerken böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Görsel eklerken hata veriyor ya da görseli ekleyemiyorsanız bunun nedenlerinden ve neler yapabilirsiniz bunlardan bahsedeceğim. İşleme başlamadan önce sitenin yedeğini almalısınız ya da veritabanı yedeği alınmalı. PHP ini ayarlarını da bir gözden geçirin.

Worpress’e resim eklenmemesinin nedenleri ; Attığınız resimde sıkıntı olabilir, o anlık oluşan bir hata olabilir. Veritabanın da aşırı yüklenme, o an sitede yapılan bir güncelleme, sunucuda ya da hosting’ de yapılan bir çalışma, birden fazla eklenti, WordPress’in dosya izinlerinde yanlış yapılandırma olması, siteye bulaşmış virüsler bu sebepler böyle hataya sebep olabilir. Peki böyle bir hatayla karşılaştığımız da ne yapmalıyız Worpress resim ekleme hatası veriyorsa aşağıdaki maddeleri yapalım.

1-Tarayıcınızı kapatın, yeniden başlatın ve siteye tekrar girin.

2-Seçtiğiniz resimden farklı bir resim seçin, farklı bir resim formatı deneyin.

3-Veritabanı onarımı yapın.

4-Veritabanı optimize uygulaması ile gereksiz bakım ve tabloları silin.

5-Kullanmakta olduğunuz açık olan tüm eklentileri devre dışı bırakın, sonra deneyin. Eğer eklenti kaynaklı bir sorun ise teker teker eklentileri aktif edin hangi eklentide sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

6-Başka bir tema deneyin

7-MYSGL sunucusunu yeniden başlatın.

8-Sunucuyu yeniden başlatın ve virüs taraması yapın.

9-PHP.ini dosya yükleme boyutunu değiştirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.