WPA3 Nedir?, WPA3 Nasıl Kullanılır?

/ 8 Temmuz 2018 / 952 / yorumsuz
WPA3 Nedir?, WPA3 Nasıl Kullanılır?

WiFi Hackleme Zorlaştıran WPA3 Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kablosuz ağ kullanmak her geçen gün biraz daha güvensiz hale gelirken küçük şirketler ve küçük firmalar güvenliklerini sağlamak amacı ile özel cihazlar kullanmaya başladı. WiFi şifre kırma programları sayesinde artık WPA2 şifre kırma işleminin dakikalar içinde yapılması WPA3 çıkmasını zorunlu bir hale getirmişti. Geliştirilen yeni modem güvenlik protokolü ile güvenlik internet kullanımı mümkün olacak. Peki, WPA3 Nedir, Nasıl Kullanılır?

WPA3 Nedir?

Modemlerde kablosuz ağ kullanımını tercih eden kişilerin bilgilerinin gizliliğini sağlamak amacı ile geliştirilen yeni güvenlik protokolüne verilen isimdir. Bir önce çıkarılan güvenlik protokolü olan WPA2 protokolünün geliştirilen özel şifre koruma programları karşısında yetersiz kalması nedeni ile geliştirilmiştir. Kablosuz ağlar için özel olarak geliştirilen bir güvenlik protokolü olan WPA3 sayesinde artık WiFi hackleme işlemi çok daha zor bir hale getirilerek güvenlik önlemleri bir üst seviyeye taşınmış oldu.

WPA3 Nasıl Kullanılır?

WiFi saldırılarına karşı kullanıcıları güvence altına almak için geliştirilen WPA3 kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle WPA3 uyumlu bir modem satın almaları gerekiyor. Çünkü modeminiz WPA3 protokolünü desteklemiyorsa bu protokolü kullanmanız mümkün olmuyor. Modeminizi satın aldıktan sonra ya da modeminiz WPA3 uyumlu ise modeme gelecek olan bir güncelleme ile yeni protokole geçiş otomatik olarak yapılacak. Yani modem güncellemesi ile yeni güvenlik protokolüne geçiş otomatik olarak sağlanacak ve kullanıcıların başka bir işlem yapmalarına gerek kalmayacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.