X-Men, Captain America ve Spider Man yaratıcısı Stan Lee öldü!

/ 13 Kasım 2018 / 632 / yorumsuz
X-Men, Captain America ve Spider Man yaratıcısı Stan Lee öldü!

 

Efsane çizgi roman yazarı Stan Lee öldü!

 
Stan Lee, 12 Kasım 2018 tarihinde 95 yaşında öldü. Ünlü yazarın eğlence endüstrisindeki katkısının abartılmaması bir hayli zordur. Onun kaleminden Dünya çapında popüler hale gelen favori çizgi romanlar ve kahramanlar ortaya çıktı. Oyun endüstrisine ve Bilim kurgu film sektörüne doğrudan-dolaylı her anlamda katkı yapmıştır.

Yazarın kızının açıklamasına göre; pazartesi sabahı hastaneye kaldırıldı ve akşam öldü. Ölüm nedenİ hakkında  herhangi bir açıklama yok fakat son yıllarda senaryo yazarı sağlık sorunları yaşıyordu: Zatürre ve görme problemleri vardı.
 

Stan Lee son derece kalıcı ve iyi işler yaptığından hiç şüphemiz yok. Dünya çapında şahsi olarak tanınmasa da sanıyoruz ki  yarattığı karekterleri hemen hemen herkes tanıyacaktır. Spider Man, Hulk, Iron Man, X-Men, Thor ve Daredevil gibi dahası var. İnsanların bazısı onları çizgi romanlardan, bazıları filmlerden bilir. Marvel evrenine dayalı her işte oldukça hatırlanacak ve aranacak ismi kaybetmiş bulunmaktayız. Kısacası ölümüne rağmen, ellerinin yarattığı eserler hafızalardan silinmeyecek ve hayranları onu kolay kolay unutamayacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler