X-VPN incelemesi: güzel uygulama ama hizmet kaynağı belirsiz

/ 26 Kasım 2018 / 1.424 / yorumsuz
X-VPN incelemesi: güzel uygulama ama hizmet kaynağı belirsiz

 

X-VPN nedir ve nasıl kullanılır?

 

X-VPN kısaca:

P2P izin verilir: Evet
İşletme yeri: Hong Kong
Sunucu sayısı: 5,000+
Ülke konumlarının sayısı: 28 *
Maliyet: 72 $
VPN protokolü: TBU
Veri şifreleme: AES-256
Veri doğrulama: AES-256
El sıkışma şifreleme: AES-256

* Sanal sunucu konumlarını kullanır.

 

Birçok VPN, yurt dışında olduğunuzda yabancı akış sitelerini veya yerli siteleri açarak “dünyadaki engellemeyi kaldırmayı” vaat ediyor. Hong Kong merkezli X-VPN, engelsiz vaatlerini sunarak için iyi bir iş çıkarıyor. ABD, İngiltere ve Avustralya için çok sayıda konum ve sunucu yanı sıra özel akış sunucuları sunar. Her biri ülke ve hizmet tarafından belirlenen Netflix, Sky Go, BBC iPlayer, Hulu ve Avustralya’nın 9Now gibi engelini kaldırmayı hedefliyor.

Windows’da X-VPN’i ilk açtığınızda, mevcut IP adresiniz ve genel konumunuz gibi bazı önemli bilgileri, bağlantınızın şifreli olup olmadığını , alt tarafa doğru büyük bir Bağlan düğmesi ve değiştirilebilecek seçenekler hakkında bir mesaj gösterir.

 

Varsayılan olarak, X-VPN, bulunduğunuz yere bağlı olarak en hızlı sunucuya bağlanacaktır. Aksi halde, 28 ülke konumundan birini seçmek için Konum Seç bağlantısını tıklayabilirsiniz.

 

X-VPN Özellikleri ve hizmetleri

 

Sunucu konumunu seçtiğiniz ekran, tüm sunucular ve favorileriniz için tavsiye edilen sunucular için üç sekme içerir. Tüm listelenen sunuculardan ne tür bir yanıt süresi beklediğinizi görmek için yerleşik bir ping testi çalıştırmak için sağ üstte bir hızölçer simgesi vardır.

Tuhaf olarak, Tümü ve Tavsiye Et sekmeleri aynı sunucuları listeler. Tek fark, tüm listelerin kategoriye ve konuma göre, Tavsiye sekmesi ise sunucuları çoğunlukla alfabetik sırayla listelemesidir. Üst kısmında tüm olduğu Videolar ve Müzik Netflix ABD ve Netflix İngiltere’de, Amazon Prime, Hulu, Pandora, 9Now BBC iPlayer ve Sky Go dahil X-VPN unblocks tüm hizmetleri listeler. Bu bölümden sonra kalan sunucu konumları, Amerika, Asya Pasifik ve benzeri gibi küresel bölgeler tarafından listelenir.

Testlerimde X-VPN, Netflix, Hulu ve Pandora için iyi çalıştı. Uluslararası hizmetler de, derinlemesine test etmeme rağmen işe yaradı.

Ülke kategorisinin ötesine geçmek isteyen herkes, her bir yerin solundaki siyah oku tıklayarak bunu yapabilir. Örneğin, İngiltere Netflix için beş sunucu ve Kanada’da üç sunucu vardır.

Uygulamanın ana ekranına geri dönerek, sol üstteki simgeyi tıkladığınızda uygulamanın ayarları minimum düzeyde olur. X-VPN’yi, X-VPN’e bağlı olmadığınızda seçilen uygulamaları otomatik olarak kesen bir özellik olan önyükleme ve Uygulama Denetimi’nde başlatma seçenekleri vardır.

 

X-VPN’in tek bir özelliği , ana ekranın altındaki Protokol seçeneğidir. X-VPN’in seçebileceği sekiz farklı “protokol” vardır, ancak VPN, kullandıkları VPN protokolü ve şifreleme standartları gibi herhangi bir teknik detay sunmamaktadır. Bunun yerine her protokolün “Protokol A”, “Protokol B”, “Protokol C” vb. Her bir protokol, bağlantı kurmak için hızı, bağlantıdan sonra güvenliği, güvenliği ve engeli kaldırma yeteneği için beş yıldızlı bir sistem kullanır.

X-VPN, gizliliğinizi bir şekilde korumak için her seçenek için kullandığı protokoller ve şifreleme standartları hakkında ayrıntı vermediğini söylüyor.

Gizlilik, anonimlik ve güven

 

X-VPN, Hong Kong’da bulunan Free Connected Limited şirketine aittir. İş adresi Suite A40, 9 / F Silvercorp Uluslararası Kulesi, 707-713 Nathan Road Mong Kok, Kowloon, Hong Kong. Kamu liderliğine gelince, olağan aramaları kullanarak hiçbir şey bulamadım ve şirket herhangi bir bilgi vermeyi reddettiği açıkça belli oluyor.

Şirket liderliğindeki anonimlik konusundaki konumum, VPN incelememizi düzenli olarak okuyan herkes tarafından iyi bilinmelidir. Her ne kadar VPN hizmetleri, kullanıcı için gizlilik ve puslu anonimlik ile ilgili olsa da, aynı zamanda bir güven ile ilgilidir ve bu da bir şirkete işaret edebilmek ve kimin arkasında olduğunu bilmektir. Şuan bu bilgiye sahip değiliz.

 

Gizlilik politikasına gelince, oldukça iyi sözler veriyor, ancak aynı zamanda adil bir miktarda veri toplar. X-VPN, gizlilik politikasına göre VPN’yi kullanırken kullandığınız uygulamaları, hizmetleri veya web sitelerini izlemez. Ayrıca, kaynak IP adresinizi veya bağlandığınız sunucu IP adresini de kaydetmez, ayrıca bilgisayarınızın yaptığı DNS sorgularını da kaydetmez.

Bir hesap oluşturmak için gereken e-posta adresinizi, kayıt verilerinizi, abonelik durumunuzu ve ödeme yönteminizi toplar. Şimdiye kadar bütün standart şeyler. X-VPN ayrıca iOS ve Android reklam tanımlayıcı numaralarınızı mobil cihazınıza da kaydeder.

X-VPN, işletim sisteminiz, kullandığınız X-VPN uygulamasının sürümü, ay için kullanılan toplam veriler ve konum bilgileri de dahil olmak üzere toplu olarak veri topladığını söylüyor. Bunun yanı sıra, kullandığınız sunucu konumunu, bağlantı zaman damgasını, kullanılan hata raporlarını, kullanılan protokolü ve hizmete bağlanmak için kullandığınız ağ türünü de kaydeder.

Bu korkunç değil, aynı zamanda da gördüğümüz en iyi şey değil. Eğer endişe duyuyorsanız, web’in etrafında sizi takip etmiyorsanız, o zaman yeterli olmalıdır.

Performans

 

Testlerimiz de, X-VPN oldukça iyiydi ama göze çarpmıyordu. Ortalama olarak, beş ülke lokasyonu kullanarak toplam taban hızının yüzde 31’ini korumuştur. Bu, test ettiğimiz VPN’ler arasında orta sınıfa koymamızı sağladı. Akış ve diğer ihtiyaçlar için iş yapacak, ancak orada daha hızlı VPN’ler var.

Sonuç

 

X-VPN işi bitirir, ancak şirketin arkasındaki kimsenin saydam olmaması ve az bilinen bir VPN protokolünün kullanılması, kullanıcılar için risk teşkil eder. Bu nedenle, güvenilir bir servis sicili ve şirket liderliği hakkında daha fazla bilgi sunan bir VPN için başka yerlere gitmenizi tavsiye ederim.

Editörün notu: Çevrim içi hizmetler genellikle yinelemeli olduğundan, zaman içinde yeni özellikler ve performans geliştirmeleri elde ettiğinden, bu inceleme hizmetin mevcut durumunu doğru bir şekilde yansıtmak için değişebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.