Xiaomi bu cihazlar için artık destek vermeyecek!

/ 7 Nisan 2019 / 662 / yorumsuz
Xiaomi bu cihazlar için artık destek vermeyecek!

Xiaomi’nin güncelleme desteği birkaç model için son buluyor. MIUI 11 desteğini artık alamayacak modeller kısa süre önce açıklandı. Peki sizin telefonunuz güncelleme alacak mı?

Xiaomi en eski model telefonlarına bile güncelleme vererek ciddi bir alkışı hak ediyor. Ancak son gelişmelere göre artık o cihazlarına MIIUI desteğini vermeyeceği ifade edildi. Açıklamalarda güncelleme desteğini vermeyeceği modeller belirtildi. Yakın bir zamanda ise güncelleme alamayacak telefonlar şunlar oluyor;

  • Redmi Pro,
  • Redmi 4,
  • 4A,
  • Note 3,
  • Note 4,
  • Redmi 3X
  • 3S

Bu modeller için artık güncelleme desteği olmayacak. Ancak güvenlik amaçlı güncellemelerin bir süre daha devam edeceği bildirildi. Yukarıda yer alan bu telefonları için MIUI 11 ve Beta Global destekleri artık olmayacak. Firma yetkililerinden birinin yapmış olduğu açıklama bu modellerin dışındaki tüm cihazlar için güncelleme desteklerine devam edileceği belirtildi.

Xiaomi MIUI 11 ile gelen önemli özellik var!

Yeni güncelleme detaylarında ise reklam engelleme özelliğinin yer alacağı açıklandı. Bu sürümü yükleyen kişilerde reklamlar artık olmayacak. Bu bakımdan bu güncellemeyi alan cihazlarda reklam engelleyici otomatik olarak kurulu gelecek. CEO açıklamasıyla bu reklam engelleme özelliğinin netlik kazandığını ve birçok Xiaomi model cihazda kullanılacağını belirtelim.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.