Xiaomi Cihazda Bildirim Simgeleri Görünmüyor Sorunu

/ 9 Mayıs 2019 / 892 / yorumsuz
Xiaomi Cihazda Bildirim Simgeleri Görünmüyor Sorunu

Xiaomi cihaza sahipseniz ve telefonunuza bildirim gelmiyorsa bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Simgeler görünmüyor ise MIUI uygulaması bu sorun için çözüm olacak. Xiaomi cihazlarda son dönemlerde ortaya çıkan bildirimlerin görünmeme sorunu kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı. Ancak Xiaomi cihazın tüm modellerinde bu sorun yok, bazı cihazlarda bu sorun ortaya çıkmıştır. Yazılım hatasından ortaya çıkan bu sorun ara yüzle alakalı sorun olarak belirlenmiştir.

Xiaomi kullanıcılarına bildirimden kaynaklı sorun yaşadıklarına dair sorular yöneltildi. Az bir kullanıcı sayısı bildirim simgelerinin görünmediğini belirtti. Bazı kullanıcılar ise, bildirimlerin kendiliğinden silindiği belirtti.  Bu sorunlara karşılık XDA geliştiricisinden bir çözüm geldi. Şimdilik geçici olarak ortaya çıkan bu çözüm ileri dönemlerde Xiaomi tarafından gelen güncelleme ile tamamen çözülecektir.

Yardımcı olarak ortaya çıkan bu uygulama birçok seçenek sunuyor ve aynı zamanda ikon boyutlandırması, simgesel işlevleri de sunuyor. Ayrıca Pro sürümü gelen bu uygulamanın, pro uygulaması ile daha fazla geniş alana sahip olacağını belirtelim.

Xiaomi Bildirimleri Görünmüyor Çözümü

Xiaomi bildirim sorunu için internet üzerinden ‘Notchtest’ uygulamasını MIUI Notch Notifications adında olan uygulamayı indirin. Eğer uygulama hakkında daha da fazla detay istiyorsanız XDA üzerinden ulaşabilirsiniz. Xiaomi (Mi 8, Lite, Mi 8 Pro, Mi 9, Redmi 5 Pro, Note 7, Mi MIX 3 )ve diğer modellerinde test edilmesi gerekildiğini belirtelim. Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğinin açık olması gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.