Xiaomi Mi MIX 2S Cep Telefonu Geliyor : Tüm özellikleri ve Resimleriyle Haberimizde

/ 22 Mart 2018 / 696 / yorumsuz
Xiaomi Mi MIX 2S Cep Telefonu Geliyor : Tüm özellikleri ve Resimleriyle Haberimizde

Xiaomi Mi MIX 2S Cep Telefonu Geliyor : Tüm özellikleri ve Resimleriyle Haberimizde

Mi Mix 2S, daha fazla kamera özelliği, daha iyi AI yetenekleri, modern bir çerçevesiz tasarım ve kablosuz şarj ile selefi üzerinde büyük bir gelişme olacak şekilde ayarlandı. Şimdiye kadar bildiğimiz her şey, en son çerçeveyi göstermeyen göstergeyi göstererek ve görüntüler gerçekse, teknik özelliklerin onayını aldık.

Bezelden yoksun tasarım ve anahtar özellikler, lansman öncesinde sızdırıldı

Xiaomi’nin en yeni cihazını 27 Mart’ta piyasaya süren sızıntıları sızdırıyor. Gizchina’da, Mi Mix 2S’nin yepyeni bir görüntüsü Weibo’da görüldü ve bazı ilginç detayları açığa çıkardı.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, cihazın alt yarısının, Xiaomi’nin Tam Ekran 3.0 olarak adlandırdığı Mi Mix 2’ye benzer şekilde, önceki görüntülerde ortaya çıkan çerçevelere sahip olması olabilir .

Xiaomi Mi MIX 2S Cep Telefonu Teknik özellikleri

Görüntü , 8GB RAM ve 256GB bellekle, SoC Snapdragon 845’i, 18: 9 en boy oranına sahip bir 5.99 “ekran ve 2160×1080 piksele sahip FullHD çözünürlüğü ile paketleyeceğini doğrulamaktadır.

Bu görüntüde göremediğimiz şey, önceki sızıntılarda öne çıkan selfie kamera, ancak yakında kamera için tam olarak markanın planladığını göreceğiz. Tabii ki, teknik özellikler ABD’de farklılık gösterebilir. Bu nedenle, önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak herhangi bir ayrıntıyı onaylamak için beklememiz gerekecek.

Tasarım ve özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Açılışta görmek istediğiniz herhangi bir özellik var mı?

Son derece ince çerçeveler ve çentik yok!

Xiaomi Mi MIX 2S modelinde olduğu iddia edilen iki gerçek hayat fotoğraflarının yanı sıra Weibo’da da yeni bir render ve kamera örneği ortaya çıktı . Bu yeni sızan görüntüler gerçek olarak düşünülecek olursa, Xiaomi’nin yeni çerçevesiz akıllı telefonu, aslında şu anda rezil kamera çentiğine sahip olmayacak.

Öndeki fotoğrafta, Mi MIX telefonların tanındığı son derece ince çerçeveler açıkça görülüyor. Ekranın altındaki ‘çene’ bile son derece incedir. Sağ taraftaki güç ve ses düğmeleri açılır ve fotoğraflanan cihaz açıkça Xiaomi’nin kendi MIUI işletim sistemini çalıştırıyor.

Dünyanın en hızlı Snapdragon 845

Xiaomi, en yeni cihazlarında dünyanın en hızlı Snapdragon 845 ürününe sahip . Şirketin Snapdragon 845’in en hızlısı olduğundan emin olmak için belirli bir optimizasyon türü kullanmak istediği görülüyor. Bu, daha yüksek frekanslara izin veren bir soğutma sistemi olabilir ya da saf bir yazılım optimizasyonu olsun, bunun doğru olup olmadığını merak ediyoruz.

MIX serisinin ilk çift kamerası AI ile donatılacak.

Markanın ürün yazılımından alınan birçok bilgi parçasından biri, bir çift kameranın varlığına işaret eder. Aşağıdaki görüntüden, AI çift ​​kamerasını pratik olarak kullanan kamera filigranını görebilirsiniz . Ne yazık ki henüz bu işlevler hakkında somut bir bilgimiz yok.

Şirketin resmi hesabı tarafından yayınlanan bir gif, iki kameranın bağımsız çalışmasını önerdi (bu bir fanteziden biraz, biliyorum) ve gece çekimleri için optimize edilmiş bir sensörü temsil edebilir. OnePlus 5T’ye benzer .

Kamera hakkında daha fazlasını keşfedin
Portre modu

Mi Mix 2’den farklı olarak, 2S bir portre modu özelliği içerebilir. XDA geliştiricileri bunu, bu aygıt için belirli bir özelliğin etkin olup olmadığını kontrol etmek için bir yöntemle keşfettiler. MIUI Kamera APK’sında, is_supported_portrait değerine baktıktan sonra , bunun doğru olarak ayarlandığını görebilirsiniz .

Fotoğraflarının kalitesiyle ilgili büyük bir üne kavuşan Pixel 2 , hem portre moduna hem de çift kameralı bir modele sahipti, bir önceki modelde Xiaomi Mi Mix 2S’nin sahip olmadığı bir şey vardı, bu yüzden umarım yeni versiyonun her iki özelliği de onun lansmanında.

Çoklu Çerçeve Gürültü Azaltma (MFNR) ve yavaş hareket

Bu terime aşina değilseniz, MFNR birkaç fotoğrafın hızla çekildiği, daha sonra bir araya getirildiği ve sonuçta azalmış gürültüye sahip bir görüntü olduğu yerdir. Bu özellik Snapdragon 845 sistemindeki Qualcomm Spectra 280 ISP’nin bir parçasıdır.

Bir önceki modelle karşılaştırıldığında, Mi Mix 2S, 1080p veya 120fps veya 720p ve 120fps yerine 720p ve 240fps ile geliştirilmiş yavaş hareket modlarına sahip olmalıdır. Açıkçası bu, en yeni Sony ve Samsung bayrak gemileri gibi ağır çekim özelliklerine sahip yeni üst düzey kameralarla karşılaştırılamaz , ancak Xiaomi hayranları büyük bir iyileşme bekleyebilir.

HEVC Kodlama, Paralel İşleme ve Çift SAT

HEVC’nin önceki sürüm H.264’e göre avantajları olan video kodlamasını destekleyeceğini biliyoruz. Aynı görüntü kalitesini korurken, videoları daha etkili bir şekilde sıkıştırmak için yeteneği vardır.

Firmware’e daha yakından baktığımızda, daha gizemli bir şey var. Diğer iki özellik, paralel işlem ve çift SAT kamera olarak adlandırıldı. Her ikisi de yapılandırma dosyasında etkinleştirilir, ancak tam olarak ne yaptıklarına dair daha fazla bilgi yoktur. Yine de, Xiaomi’nin en yeni teknolojilerden yararlandığı açıktır.

Öne bakan kamera, bulunduğu yerde kalır

Mi MIX 2S için en erken iddia edilen işlemlerden bazıları, akıllı telefonun sağ üst köşesinde konumlandırılmış bir ön kamera önermiş ve ekranda küçük bir girinti oluşturmuştur.

XDA Geliştiricilerinde, akıllı telefonlar için her zaman resmi ürün yazılımı bilgileriyle uğraşırlar ve ön kameranın ekranın altında kalacağı sonucuna varmışlardır. Xiaomi’nin ön kamerayı Mi MIX ve Mi MIX 2 ile aynı yere yerleştirmek istediği anlaşılıyor .

XDA’nın uzmanları tarafından analiz edilen süreç, Lityum, Chiron ve Polaris, MIX, MIX2 ve varsayılan MIX 2S kod adları ile akıllı telefonlar hakkında bilgi içeren FrontCameraAtBottom (). Bu kod, akıllı telefonunuzu bir selfie çekerken döndürdüğünüzde kamera uygulamasını açmanızı sağlar.

Sonunda kablosuz şarj edebiliriz!

Mi MIX serisinin şu ana kadar eksik olduğu bir şey, Qi kablosuz şarjın olmamasıydı. Kablosuz şarjı bozmayacak bir seramik gövdeye sahip cihazlara rağmen, Xiaomi henüz bu tür şarjı akıllı telefonlarına dahil etmedi.

Yukarıda gördüğünüz video, kullanıcılara bu yeni şarj türünün nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatlar verilerek, resmi MIUI ürün yazılımından çıkarılmıştır. Fotoğraf, Qi şarjını desteklemeyen Xiaomi MI MIX 2’ye inanılmaz derecede benzer görünen bir akıllı telefon gösteriyor. Bu nedenle önceki modele benzer bir tasarıma sahip Mi MIX 2S olabilir. 2S ve 3 değil, bu nedenle anlamlı olacaktır.

Başka ne biliyoruz?

Şu an için size daha fazla bilgi sağlamak için yeterli teknik spesifikasyonumuz yok, ancak telefonların Android 8.0 ile başlatılacağını ve Google ARCore desteğinin kullanılacağını biliyoruz. Ayrıca bir uzaktan kumanda olarak kullanmak için DualSIM desteği ve kızılötesi LED olacak.

Akıllı telefonun ekranı bir kez daha 18: 9, üç kenarda çerçevesiz ve 2160×1080 piksel çözünürlüğünde. Dahili batarya 3400mAh olacak, şaşırtıcı değil ama gün geçtikçe daha fazla.

Yarışma ısınıyor

Huawei P20 serisi sadece akıllı telefonlar, 27 Mart’ta takdim ediliyor olmayacaktır. Ayın en çok beklenen etkinliği ile rekabet edebilmek için Xiaomi’nin yeni Xiaomi Mi MIX 2S modelini de piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bunun sadece bir tesadüf olup olmadığını bilmiyoruz, ancak eğer bu doğruysa ve her iki cihaz aynı günde başlatılacaksa, Mi MIX 2S hakkındaki haberler muhtemelen yeni Huawei bayrak gemilerinin ardında ikinci sırada yer alacak.

Xiaomi Mi MIX 2S ile ne getireceğini görmek ister misiniz? Bize aşağıda anlatın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.