Xiaomi model telefonlarda güvenlik açığı!

/ 7 Nisan 2019 / 464 / yorumsuz
Xiaomi model telefonlarda güvenlik açığı!

Bazı araştırmacıların son açıklamalarına göre Xiaomi model cihazlarda ciddi bir güvenlik açığı olduğu öğrenildi. Ancak son durum sizi korkutmasın… İşte detaylar…

Araştırmacıların Xiaomi model cihazlarda kurulu olarak gelen bir uygulamanın ciddi bir güvenlik açığı sunduğunu söyledi. Check Point Research’te yer alan uzmanların açıklamasında Xiaomi model akıllı telefonlarda varsayılan bir uygulama saldırgan veya kötü kişilerin akıllı model telefonları uzaktan erişim sağlayıp, zarar vermesine neden olan bir açığın farkına vardılar.

Koruma programında açık var!

Bu açık ise çok ciddi bir şekilde sizleri korumak adına gelen Guard Provider uygulamasında yer almakta. Hatta uygulamayı cihazdan silmenize bile imkan yok.

Uzmanlara göre bazı yazılım geliştirme kitleri SDK kullanmakta ve. Bunla beraber kullanıcılara üç farklı antivirüs firmasından bir tanesini seçmesi için izin verilmekte. Bunlar ise Avast, AVL ve Tencent oluyor. Buna rağmen uygulama içi ağ veri akışını güvensiz bir şekilde iletmesi adına uygulamada birden çok SDK kullanılması Wi-Fi ağlarının saldırganla aynı olması üzerine cihaza bazı kötü amaçlı yazılımlar yüklenmesi için kapıları açıyor.

Uzmanların bu konuda Xiaomi’yi bilgilendirdiği ve şirketin bu konuda hemen bir düzeltme yaması yayınladığı ifade edildi. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.