Xiaomi vs Huawei vs Samsung Hangisi Daha İyi?

/ 30 Haziran 2020 / 8.851 / yorumsuz
Xiaomi vs Huawei vs Samsung Hangisi Daha İyi?

Xiaomi vs Huawei vs Samsung markalarından telefon alacaksanız eğer, hangisini tercih etmelisiniz? İşte detaylar…

Apple dışında Android bir telefona yönelecekseniz eğer hangi telefonu almanız gerekiyor. Bunları ele aldığımızda akıllı telefon üretimi ve toplam telefon satışlarına da bakmamız gerekiyor. Bu üç marka içerisinde kendi telefonlarını hakkında da detaylı bilgiye sahip olmamız gerekiyor.

Xiaomi vs Huawei vs Samsung Akıllı Telefon Satışları

Bu üç markanın hem iyi hemde kötü tarafları yer alıyor. Bu verileri de analiz etmemiz gerekiyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde Samsung %20 ve Huawei %17 Xiaomi ise %10 pazarda aktif durumda. Apple’ı ise bugün olaya dahil etmiyorum.

Pazar Durumu

  • Samsung %20
  • Huawei %17
  • Xiaomi %10

Satılan Akıllı Telefon Sayısı

  • Samsung 58.6 milyon
  • Huawei 49 milyon
  • Xiaomi 29.7 milyon

Sonuç nedir?

Bu verilerden yola çıktığımızda Samsung almanın bir tık daha mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak açık konuşmak gerekirse, Samsung’un da eski havası kalmadı. Şuan Huawei ve Xiaomi çok fazla rağbet görüyor. Yani Bir Huawei ve Xiaomi kadar Samsung’un etkisi şuan yok. Sizlerde bu iki marka telefonu düşünebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.