Xperia M4 Aqua sıfırlama ve format işlemi

/ 12 Nisan 2019 / 935 / yorumsuz
Xperia M4 Aqua sıfırlama ve format işlemi

Bugün sizlere Sony model telefonlarınız için E2303 Xperia M4 Aqua model cihazlarınız için bazı bilgileri derledik. Çok fazla merak edilen M4 Aqua model cihazınız için format nasıl atılır gelin beraber görelim…

Akıllı telefonlarımızda yaşanan birçok donma, kasılma ve yavaşlama gibi problemlerden ziyade, üreticilerin uyarılarına rağmen bilinmedik uygulamalar kurarak, virüs bulaştırıyoruz. Daha sonra ise format atma işlemine gerek duyuyoruz. Bunun yanı sıra ise, ikinci el telefon alırken veya satarken bu işlem uygulanabilir. Cihazınız format işleminden sonra ilk günkü gibi olacaktır

Xperia M4 Aqua fabrika ayarına dönme işleminden önce bilmeniz gereken bir husus bulunuyor. Format işleminden önce mutlaka fotoğraf, video, rehber gibi tüm yedeklerinizi alın. Çünkü format işleminden sonra hiçbir dosya kalmayacaktır. Şarj durumunuzun ise %50’den aşağı olmamasına dikkat edin.

Sony Xperia M4 Aqua format atma

Android işletim sistemine sahip olan M4 Aqua format atmak için;

  • İlk olarak menüye girin
  • Daha sonra ayarlar menüsüne gelin
  • Bu kısımdan yedekle ve sıfırla kısmına gelin
  • Fabrika ayarlarına sıfırla kısmına dokunun
  • Son olarak ise herşeyi sil diyin.

Bu işlemelerden sonra tüm veriler silenecek ve format işlemi bitmiş olacaktır. Birde tuş kombinasyonu ile format atalım.

Sony Xperia M4 Aqua hard reset atma

Menüden ziyade tuşlar ilede format atmak mümkün. Ses açma ve kısma tuşu ile aşağı yukarı inebilir, güç tuşu ile onay verebilirsiniz.

  • İlk olarak ses açma ve güç tuşuna beraber basın
  • Recovery modu açılacak
  • Wipe data/ factory reset kısmına gelin
  • System reset now seçin.

Format işlemi tamamlanmıştır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular