Yedeklenen Dosyaları Geri Yükleme Android

/ 23 Temmuz 2018 / 9.672 / yorumsuz
Yedeklenen Dosyaları Geri Yükleme Android

Yedeklenen Dosyaları Geri Yükleme Android

Android cihazlarda yaşanan en büyük sorunlardan biride yoğun virüs saldırıları nedeni ile sıklıkla verilerin silinmesidir. Yine cihazın çalınması, kaybolması, kırılması ya da arızalanması gibi durumlara karşı da içerisindeki verilerin korunması büyük bir önem taşımaktadır. Bu koruma hizmeti ise Android yedekleme hizmeti ile mümkün kılınmaktadır. Yedeklenen veriler ihtiyaç duyulması halinde yüklenerek hiçbir kaybın yaşanmaması sağlanmaktadır. Peki, yedeklenen dosyaları geri yükleme Android işletim sisteminde nasıl yapılır?

Android Yedek Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Cihazınızın yedeğini alarak istediğiniz zaman bu bilgileri geri yükleme imkanından yararlanma hakkı kazanmış olursunuz. Android yedek yükleme işlemi için ise aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Geri yükleme yapmak için yedek almış olduğunuz Google hesabınızı yedek aldığınız cihazda açmanız yeterli olacaktır. Genelde hesabınızı açtığınız anda yedek aldığınız tüm veriler otomatik olarak cihazınıza yüklenmeye başlanacaktır.
  • Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunmaktadır. Android sürümleri farklı olan cihazlarda daha yüksek Android sürümüne sahip olan cihazdan alınan yedek daha düşük bir Android sürümü olan cihaza yedeklenememektedir. Yani Android sürümü yüksek olan bir cihazdan alınan veriler düşük sürüme sahip olan bir cihaza yüklenemez.
  • Sürümleri kontrol ettikten sonra yedeklenen kişileri geri yükleme işlemi Google hesabınızı açtığınız anda otomatik olarak yapılacaktır.
  • Yedeklediğiniz uygulama ayarları için ise Sistem, Yedekleme, Uygulama verileri seçeneklerine dokunup otomatik geri yükleme tuşunu aktif hale getirmeniz yeteli olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular