Yeni başlayanlar için Google Chromecast kurulum rehberi

/ 30 Mart 2018 / 5.420 / yorumsuz
Yeni başlayanlar için Google Chromecast kurulum rehberi

Yeni başlayanlar için Google Chromecast kurulum rehberi

Chromecast‘i kurmak çok kolay, Google sadece bunun gerçekten zor olduğunu düşünmek istiyor . En azından, talimatlarını ilk izlediğimizde düşündüğümüz şey buydu. Şüphesiz bu fantastik ürüne başlamak için uğraşıyorsanız, basit kurulum kılavuzumuza bağlı kalın: Peki Chromecast’i nasıl kurabilirim?

Donanım
Chromecast, TV’nizdeki bir HDMI bağlantı noktasına bağlanan küçük bir HDMI dongle’tır. Çalıştırmak için güç gerektirir ve TV’nizin arkasındaki bir USB portu üzerinden veya bir duvar prizine bağlayarak şarj edilir. TV’nizdeki boş bir HDMI bağlantı noktasına takarak ve şarj cihazını bağlayarak Chromecast yolculuğunuza başlayın. TV’nizi açın ve girişini Chromecast’inizin bağlı olduğu aynı HDMI girişine değiştirin (resimlerde göreceğiniz gibi, bizimki HDMI 2’ye takılıdır).

Chromecast, bir duvar prizine ve küçük bir HDMI uzatma kablosuna sahiptir.

Chromecast’i TV’nizin HDMI bağlantı noktasına bağlayın.

Ücretsiz bir USB portu veya bir duvar prizi kullanarak şarj edin.

Yazılım

Chromecast dongle’ı TV’nize bağladıktan sonra , www.chromecast.com/setup sitesine gitmek için akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki tarayıcıyı kullanın. Sayfa, sizi özel Chromecast uygulaması için doğrudan Play Store indirme sayfasına yönlendirecektir. (Alternatif olarak, Chromecast uygulaması için Play Store’a göz atabilir veya aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.)

Google’ın Chromecast web sitesini ziyaret edebilir veya doğrudan Play Store’a gidebilir ve uygulamayı kendiniz arayabilirsiniz.

İndirildikten sonra Chromecast uygulamasını açabilirsiniz. Arayüz tüm Google uygulamalarına benzerdir, menüyü sol üstteki üç tire işaretini kullanarak bulabilirsiniz. Orada size “cihazlar” seçeneğini göreceksiniz , Chromecast’inizin dongle için ağı taramak için bu dokunun.

Google Home İndir

Uygulama başlatıldığında, aynı Wi-Fi ağında Chromecast için arama başlayacaktır.

Bulunduktan sonra, Chromecast cihaz adı hem telefonunuzda hem de TV ekranınızda görüntülenir. İşlemi başlatmak ve ülkenizi seçmek için “kurulum” a basın. Bir sonraki ekranda, her iki cihaz arasında paylaşılan bir kodu doğrulamanız istenecek, “Kodu görüyorum” a dokunup ardından isterseniz Chromecast’inizi adlandırın. Son adım kablosuz yönlendiriciniz içindir. Yönlendiricinizi listeden seçin ve şifreyi girin. Chromecast, gerekirse en yeni yazılım sürümünü bağlar ve indirir. Bu bazen birkaç dakika sürebilir, ancak bundan sonra kurulum tamamlandı! Tebrikler.

İlk videonuzu yayınlama

Chromecast’in sayısız olasılığı, ayrı bir makaleyi gerçekten hak ediyor. Burada, TV’nizde bir YouTube videosu oynatmanın basit bir örneği var. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde, YouTube gibi belirli uygulamaları kullandığınızda, ekranda yeni bir simge görürsünüz: Bu Chromecast simgesidir. Bu dokunulduğunda video otomatik olarak televizyon ekranınıza aktarılır. Chromecast’in HD uyumlu olduğunu ve videonun mevcut en yüksek çözünürlükte oynatılacağını belirtmek gerekir.

Akıllı telefonunuz artık bir uzaktan kumanda haline geliyor. Chromecast uygulaması arka planda çalışır ve videoyu kesintiye uğratmadan diğer uygulamaları eşzamanlı olarak kullanabilirsiniz.

Google Chromecast’in herkes tarafından benimsenmesini istiyor – sadece fiyata bakın: 35 USD’de Apple ve Amazon TV servislerini önemli bir marjla yener. Ancak sadece bu değil, Google, nasıl görünebileceğine rağmen, çok kullanıcı dostu bir ürün de yarattı. Umarım doğrudan kutudan hemen hemen kullanıma hazır olduğunu ispatlamış oluruz. Ayarladıktan sonra , yapabileceğiniz diğer bazı harika şeyleri keşfetmek için Chromecast ipuçlarımıza ve püf noktalarına göz attığınızdan emin olun .

Chromecast’i kullanmaya başladınız mı?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.