Yeni satın aldığınız Xbox One cihazını nasıl kurabilirsiniz?

/ 12 Aralık 2018 / 1.978 / yorumsuz
Yeni satın aldığınız Xbox One cihazını nasıl kurabilirsiniz?

 

Xbox One nasıl kurulur?

 

Xbox One, Xbox One S veya 4K etkin Xbox One X‘iniz var. Üst düzey başlıklarla dolu muhteşem bir oyun konsoluna sahipsiniz ve harika dijital eğlence dünyasına girmek üzeresiniz.

İlk adım Xbox One’ınızı kurmaktır. Oldukça basit bir süreçtir, ancak Xbox One kurulum kılavuzumuz daha da basit hale getirmek için burada.

Kurulum ve ilk açılış

 

Bir Wi-Fi ağının, bir TV’nin  Xbox’ınıza erişimin olduğundan emin olun. Her şeyi Xbox One kutusundan çıkarın ve konsolu, kullanacağınız TV’nin yakınındaki düz bir yüzeye yerleştirin. Xbox’ın havalandırma deliklerini engellememeye çalışın ve fiş soketlerine çok uzak kalmayın.

Şimdi HDMI kablonuzu alın. Bir ucunu Xbox One’ın arkasındaki HDMI soketine, diğerini de TV’nin arkasına takın. Ayrıca, Xbox Controller’ı bulun ve pilleri arkaya yerleştirin. Eğer piller sizin işiniz değilse , kontrolör için de bir tane alabilirsiniz. Orijinal bir Xbox One’ınız varsa, güç kablosunu konsolun arkasındaki elektrik soketine takın ve ardından ikincil kabloyu güç kaynağına (büyük siyah blok) takın. Diğer uç duvardaki fişe geçer. Daha yeni Xbox One S veya One X ürününe sahipseniz, güç kaynağı yerleşiktir; böylece kablonuzu sağlanan kabloyu kullanarak doğrudan duvar prizine takabilirsiniz. Ekipman kurulu tamam şimdi dijital kuruluma geçelim.

Xbox One kurulum kılavuzu

 

Her şey yerine getirildikten sonra, parmağınızı Xbox One logosunun üzerine getirerek konsolu açın, One S veya One X üzerinde Xbox One logosunu itin ya da Xbox One logosunu kontrol cihazında itin ve tutun (fişi takılı halde).

Xbox’ı konsolun önündeki düğmeden açtığınızda, denetleyiciyi açmanız istenir. Bunu yapmak için, denetleyicinin ortasındaki Xbox düğmesine basın. Yine, ilk bağlantıyı kurmak için ürünle birlikte verilen microUSB kablosuyla bağlamanız gerekebilir, ancak bunu gelecekte yapmanız gerekmeyecektir.

Denetleyicinin sağ tarafında yakın bir görüntü göreceksiniz ve A düğmesine basmanız istenecektir. Böyle yap.

Şimdi dilinizi seçmeniz istenecektir. Bunu yap ve bir sonraki adım internete bağlanmak. İstendiğinde, ‘Kablosuz ağ ekle’ seçeneğini ve Xbox yerel ağları tarar. Seninkini bulduğunda, seç ve şifreyi koy.

Alternatif olarak, Xbox One’ın arkasına ve yönlendiricinize bir Ethernet kablosu bağlayabilir ve ‘Kablolu bağlantı kullan’ seçeneğini belirleyebilirsiniz. Veya manuel olarak kablosuz ağ ekleyin. Bu, SSID (ağ adı), güvenlik tipi ve şifreyi girmenizi gerektirir. Çevrim içi olduğunuzda, konumunuzu seçmeniz istenecektir. Hangi ülkede olduğunu bildiğinizi varsayarsak, bu adım basit olmalıdır.

Ardından, Xbox One en son sistem güncellemesini indirmenizi ve yüklemenizi isteyecektir. Xbox’ınızın en yeni, en güvenli yazılıma sahip olduğundan emin olmak için bunu yapmanız gerekir. Güncellemeyi başlat ve Xbox kalanını yapacaktır.

İndirme biraz zaman alabilir ve sistemin yeniden başlatılması gerekir, bu yüzden şimdi bir bardak çay içmek için iyi bir zaman.

Bu noktada, Xbox bir saat dilimi seçmenizi isteyecektir. Ayarlamayı yapın ve devam edin.

Sonra Anında Aç seçeneğiyle gidip gitmeyeceğinizi ya da Enerjiyi Kaydet seçeneğini belirleyin. Xbox One cihazınızın önyükleme yapmasını engelleyen ve önyükleme işleminden sonra birkaç saniye içinde düz bir şekilde oynayabileceğiniz anlamına gelen Anında Açma özelliğini elde ettik. Ancak isminden de anlaşılacağı gibi, Enerji Tasarrufu da enerji tasarrufu sağlayacak!

Son olarak, Microsoft hesabınızla oturum açma zamanı. Zaten bir Xbox’ınız varsa bu basit olacaktır.Ya da bir hesap oluşturun ve giriş yapın. Xbox One’ınız şimdi kuruldu ve oynamaya hazır! Çevrimiçi çok oyunculu oyunları oynamayı planlıyorsanız bir Xbox Live Gold aboneliği almayı unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.