Yeni Taksi Platformu: iTaksi

/ 11 Aralık 2017 / 728 / yorumsuz
Yeni Taksi Platformu: iTaksi

Yeni Taksi Platformu: iTaksi

Mayıs ayında “İstanbul’un yerli ve milli akıllı ulaşım sistemi” mottosu ile karşımıza çıkan iTaksi uygulaması resmi olarak kullanıma sunuldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, uygulamanın şu anlık 4 bin taksi tarafından kullanıldığını belirtti.

Üç Ayrı Ödeme Seçeneği

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, iTaksi uygulamasının iki yıllık bir çalışma sürecine konu olduğunu, teknolojiyi kullanırken faydalı hale getirmek amacıyla yola çıkıldığını belirtti. Uysal’ın açıklamaları şu şekilde devam etti;

“Uygulamanın işletim sistemi İBB tarafından hazırlandı. Nakit, kredi kartı ve İstanbul kart ile ödeme imkanı sunulacak. Güvenlik açısından da taksi içinde kamerası var. Sistem üzerinde şoförle ilgili bütün bilgilerin kayıtlı olması ve teknolojik desteklerin araç içinde var olması önemli. Yine müşterinin de kim olduğunun görülebilmesi adına sisteme kayıtlı olması, sistemin de devamlı denetlenebilir olması, müşteriyle taksiyi hızlı buluşturduğu kadar iki tarafın karşılıklı güven ortamında buluşmasını sağlıyor. İsteyen her taksici kolaylıkla sisteme dahil olabilecek. Şu anda kadar 4 bin civarındaki taksiye iTaksi uygulaması kapsamında teknolojik sistem yerleştirildi. Yani sistem işlemeye başlamadan 4 bin taksicimiz kayıt olmuş vaziyette. Devamında İstanbul’daki vatandaşlarımız, İBB’nin başka uygulamalarında olduğu gibi akıllı telefonlarına iTaksi uygulamasını da indirip kullanabilirler. Vatandaşlarımız şu anda klasik ticari taksilerimiz, Turkuaz Taksi ve biraz daha lüks segment dediğimiz Siyah Taksi’den hangisini isterse çağırabilecek.”

 

iTaksi Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.