Yeni Telefona Geçenlerin Mutlaka Yapması Gereken 6 Madde

/ 5 Ocak 2018 / 4.368 / yorumsuz
Yeni Telefona Geçenlerin Mutlaka Yapması Gereken 6 Madde

Yeni Telefona Geçenlerin Mutlaka Yapması Gereken 6 Madde

Cep telefonu markaları modellerini sürekli olarak yenilemeye devam ederken üst modellere geçmek için cep telefonlarını yenileyen kişilerin ise dikkatli olmaları gerekiyor. Sorunsuz olarak yeni telefonlarını kullanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken bazı önemli işlemler bulunurken yine eski telefonda kalan verilerin de silinmesi gerekiyor. İşte yeni telefonunuza geçerken mutlaka yapmanız gereken 6 önemli madde;

  1. Sohbet Geçmişlerini Mutlaka Temizleyin

Cep telefonunuzda kullanmış olduğunuz tüm anlık mesajlaşma uygulamalarında yer alan sohbet geçmişlerinizi temizleyin. Yeni telefonunuza sohbet geçmişinizi taşımak için ise yedekleme işlemini yaptığınızdan emin olun.

  1. Yerel Dosyalarınızı Yedekleyin

Dosyalarınızı saklamak için sizde çoğunluk gibi çevrimiçi hizmetlerden yararlanıyorsanız mutlaka telefonunuzu taşımaya hazırlamadan önce mutlaka bu dosyaları inceleyin. Taşımaya karar verdiğiniz dosyalarınızın yedeklerini alın.

  1. İki Adımlı Doğrulama Kodları

İnternet hesaplarını üst seviyede korumak isteyen kişilerin büyük bir bölümü iki adımlı oturum açma hizmetlerini kullanmaktadır. Yeni telefonunuza geçmeye karar verdikten sonra mutlaka eski telefonunuzda olan yöntemi kullanıp kullanmayacağınıza karar verin.

  1. Tarayıcı Verilerinizi Yeni Telefonunuza Taşıyın

Kullanmış olduğunuz web tarayıcılar için kullanmış olduğunuz parolalar varsa ve bunlar sizin için önemliyse mutlaka bu bilgileri edinin ve yeni telefonunuza ondan sonra geçiş yapın.

  1. Kayıtlı Cihazlar

Ücretli bazı cihazlar kullanım sayısını kısıtladığı için yene telefona geçiş yaparken mutlaka bu tip uygulamaları eski telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Bazı uygulamalar geçişi otomatik olarak kendileri yaparken bazı uygulamalarda ise bunu kendinizin yapması gerekiyor.

  1. Oyun Skorları

Oyun tutkunları için yapmış oldukları skorlar büyük önem taşırken Google ve Apple üzerinden sunulan hizmetler yeni cihazlara otomatik olarak taşınıyor. Bunun dışında kalan oyun skorları için ise bu amaç için üretilen uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.