Yeni Yapay Zekâ İşlemcisi IBM’den Geldi

/ 12 Aralık 2017 / 555 / yorumsuz
Yeni Yapay Zekâ İşlemcisi IBM’den Geldi

Yeni Yapay Zekâ İşlemcisi IBM’den Geldi

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan IBM ürettiği yeni ürünler ile bu başarısını sürdürmeye son derece kararlı görünüyor. IBM mühendisleri tarafından geliştirilen yeni Power9 isimli işlemci yapay zekâ alanında büyük bir milat olarak görülüyor. IBM tarafından yapılan açıklama ile yeni geliştirilen işlemci sayesinde artık performans en üst seviyeye çekilebilecek.

Yapay Zeka, IBM, teknoloji,

IBM Power8 Başarısının Üstüne Çıktı

İlk olarak 2011 yılında dikkatleri üzerine çeken yapay zekâ işlemcisi Power serisi her yenilenen seride deyim yerindeyse biraz daha akıllanmıştı. IBM yapmış olduğu bu yatırım ile aslında Intel X86 serisi işlemcilere rakip olmayı başarmak istiyor. Bu alanda geliştirmiş olduğu ürünler ile şu anda Intel tartışmasız liderlik koltuğunda otururken IBM en yeni rakibini yapmış olduğu bu yatırımlar ile geride bırakmayı hedeflerken tanıtımı gerçekleştirilen yeni işlemci sahip olduğu kapasite ile bu başarıya oldukça yakın görünüyor.

Yapay Zekâ Üreticilerinden Tam Not Aldı

Geliştirilen yeni seri işlemciler sayesinde yapay zekâ uygulamaları artık çok daha hızlı bir şekilde yapılabilecek. Eğitim süreleri yeni seri işlemci sayesinde 4 kat daha hızlı hale getirilirken geleceğe yönelik olarak yatırım yapan en büyük teknoloji şirketlerinin de geliştirmiş olduğu cihazlarda bu çipi tercih edecekleri belirtiliyor. Yeni bir güç merkezi yaratmayı başardıklarını belirten IBM cephesi ürettikleri işlemciyi büyür bir zafer olarak görürken Intel markasının karşı bir atak yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular