Yerli ve sesli asistan Yaani kısa süre önce tanıtıldı!

/ 11 Nisan 2019 / 712 / yorumsuz
Yerli ve sesli asistan Yaani kısa süre önce tanıtıldı!

Turkcell’in Teknoloji Zirvesi bu yıl 10. defa düzenlendi. Etkinlik ‘sen yap diye’ sloganı ile herkese kapısını açarak, Türkiye ve dünya genelinden gelen basın çalışanlarının yer aldığı etkinlik kapsamında Turkcell mühendislerinin geliştirmiş olduğu yapay zeka Yaani sesli asistan tanıtıldı. İşte detaylar…

Sizlerinde bildiği gibi Arama motoru Yaani‘yi artık bilmeyen yoktur. Bunun bir üst katında yer alan asistan, ülkemizin datasını burada barındıracağı için çok önemli bir yere sahip. Turkcell CEO’su Murat Erkan, bir açıklama yaparak yerli ve milli sesli asistanımızın hayata geçmesinden yana çok fazla mutluluk duyduğunu belirtti. Erkan, bununla beraber canlı bir şekilde yapay zeka demosunu da gösterdi.

Yaani Asistan Özellikleri Neler?

Erkan, konuşmasında sistemle beraber dijital servisler için anlık bilgi alınabileceği ve şehir hastanelerinden randevu almak gibi birçok yemek siparişi ve akıllı evler ile entegre bir şekilde çayınızı içebileceksiniz derken bunları da canlı olarak gösterdi. 10 milyondan fazla kullanıcısı olan Yaani kısa sürede daha fazla yenilikler getirecek. Ayrıca Turkcell‘in geçtiğimiz 5 yıl içerisinde 50 milyar TL yatırım yaptığı duyuruldu.

Yapay Zeka çok fazla işlevi sürdürüyor!

Özellikle yapay zeka hakkında yapılan açıklamalarda merak etmeyin filmlerde ki gibi robotlar dünyamızı ele geçirmeyecek. Bize bile benzemeyecekler ve uçan arabalar da yer almayacak. Bununla beraber sürücüsüz araçlarda ise kullanılması için çok fazla zamanın olduğu dile getirildi. Bu sistem için yolların ve sistemin çok fazla değişmesi gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular