YouTube Gaming uygulaması Mart ayında kapanacak

/ 20 Eylül 2018 / 635 / yorumsuz
YouTube Gaming uygulaması Mart ayında kapanacak

YouTube Gaming uygulaması kullanıcılarına veda ediyor

YouTube Gaming uygulaması birkaç yıl önce temel YouTube uygulamasından ayrı bir varlık olarak ortaya çıktı. Video oyunları, Oyun ve  YouTube Gaming kullanıcılarına özgü içerik yayınlamak için  ortaya çıktı.

Bu özelliklerin bir kısmı ana YouTube uygulamasına geçtikten sonra, ayrı bir YouTube Gaming uygulamasına olan ihtiyaç artık gereksiz oldu. Sonuç olarak, YouTube Gaming uygulaması resmi olarak 2019 Mart‘ında kapatılacak.

Tabi ki, YouTube Gaming platformu gitmiyor, bir web portalı üzerinden oyun içeriği bulmak için hala erişilebilir olacak. Google, şu anda YouTube Gaming uygulamasının şu anda büyük bir izlenmeye sahip olduğunu, ancak doğrudan YouTube‘da daha da büyük bir kitleye ulaşabileceğini söylüyor.

YouTube Gaming sayfasında, oyun içeriğine, livestream‘e, YouTuber‘e veya gaming geliştiricisine göre arayabilir ve filtreleyebilirsiniz. YouTube Gaming özellikle trend olan içerik oluşturucuları öne çıkarırken, belirli oyunlar için yayınlara abone olabilirsiniz.

YouTube‘da çok fazla oyun videosu mu izliyorsunuz? YouTube Gaming uygulamasının kapatılmasının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa Google uygulamayı devam ettirmeyi düşünmeli mi?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.